Ես ոչ մերոնց խաղալիքն եմ, ոչ էլ «Ելքի». Նապոլեոն Ազիզյան
«Ծառուկյան» խմբակցության պատգամավոր Նապոլեոն Ազիզյանն այսօր ԱԺ-ում լրագրողների հետ զրույցում անդրադարձավ իր քվեարկության շուրջ ծավալված խոսակցություններին:
«Ամեն մարդն ինքը գիտի՝ ոնց քվեարկի: Բայց ես գնացի, քարտուղարությանը տեղյակ պահեցի, որ չէի քվեարկել, ձեռքս կպել է ուղղակի: Հարցրեցի՝ ո՞նց անեմ, ասեց՝ «Գնա, հայտարարություն արա, որ չես քվեարկել: Մինչև եկա, էդ թեման փակեցին, պրծավ»,- ասաց խորհրդարանականը:
Լրագրողների ճշգրտող հարցին՝ բայց իսկապե՞ս կպել է քվեարկության կոճակին, և եթե այո, ինչպե՞ս է այդպես ստացվել,  Նապոլեոն Ազիզյանը կեսկատակ պատասխանեց. «Լուռ, ծիծաղելով, ո՞նց կպավ»,- այնուհետ շարունակեց.«Ես ոչ մերոնց խաղալիքն եմ, ոչ էլ «Ելքի»: Ոնց ուզենամ, կքվեարկեմ, ըտենց էլ ձեզ կասեմ»:
Իսկ համարո՞ւմ է, որ Դատական օրենսգրքում փոփոխություններ կատարելու մասին օրինագիծն անցել է կեղծիքով, հետաքրքրվեցին լրագրողները: Նապոլեոն Ազիզյանն ասաց, որ այդպես չի համարում, որովհետև մինչև այդ էլ «Ծառուկյան» դաշինքը որոշել էր կողմ քվեարկել:
«Ես իմ խառնվածքով ընդդիմություն եմ՝ բոլոր ժամանակներում: Բայց ես այնպիսի ընդդիմություն չեմ, որ սև ակնոցներ դնեմ, լավին էլ ասեմ վատ, վատին էլ ասեմ , վատ: Ինչ որ կա, դա էլ ասում եմ»,- ասաց պատգամավորը:

Казус с голосованием в НС Армении: депутат Наполеон Азизян рассказал историю про кнопку
Сегодня в Национальном Собрании Армении имел место казус, связанный с участием в голосовании по одному из законопроектов депутата от фракции «Царукян» Наполеона Азизяна. Парламентарий в ходе брифинга заявил, что на самом деле он не голосовал, а лишь случайно нажал на кнопку.
«Каждый сам знает, как голосовать. Но я предупредил секретариат, что не голосовал, а случайно рукой задел кнопку. Спросил, как мне теперь быть, они сказали, мол, иди, сделай заявление, что не голосовал. Пока я пришел это объявить, тему закрыли и все закончилось», – рассказал Наполеон Азизян.
На вопрос журналистов, как же он вдруг случайно задел кнопку для голосования, депутат полушутя ответил: «Как задел? Молча, со смехом. Я не игрушка в чьих-либо руках, ни для наших, ни для фракции “Елк”. Как захочу, так и проголосую. Вот и вам это говорю».
«Я по своему характеру – оппозиционер, во все времена. Но я не представитель такой оппозиции, чтобы надевать черные очки и называть плохим и хорошее, и дурное. Как есть, так и говорю», – сказал он.