ՀԱՕԿ. 10 լավագույն մարզիկներն ընտրվելու են sms քվեարկության և հավատարմագրված մարզական լրագրողների կողմից
13:37 21/12/2017
ՀՀ սպորտի և երիտասարդության հարցերի նախարարությունը Հայաստանի ազգային օլիմպիական կոմիտեի հետ համատեղ հայտարարում է՝ ՀՀ սպորտի եւ երիտասարդության հարցերի նախարարությունը և Հայաստանի ազգային օլիմպիական կոմիտեն որպես պաշտոնական տվյալներ են ընդունում միայն ՀՀ սպորտի և երիտասարդության հարցերի նախարարության կողմից կազմակերպված Հայաստանի Հանրապետության «Տարվա 10 լավագույն մարզիկներ» 2017 թվականի մրցույթի արդյունքները:
«Միաժամանակ, տեղեկացնում ենք, որ ցանկացած հասարակական կազմակերպություն, այդ թվում նաև՝ Հայաստանի մարզական լրագրողների ֆեդերացիան, իրավունք ունի ընտրելու տարվա լավագույն մարզիկների իր թեկնածուներին, ինչը, սակայն, որևէ առնչություն չունի ՀՀ սպորտի և երիտասարդության հարցերի նախարարության կողմից կազմակերպված  վերոհիշյալ մրցույթի հետ:
Տեղեկացնենք, որ ՀՀ սպորտի և երիտասարդության հարցերի նախարարության կողմից կազմակերպված Հայաստանի Հանրապետության «Տարվա 10 լավագույն մարզիկներ» 2017 թվականի մրցույթի արդյունքներն ամփոփվելու են 2017 թվականի դեկտեմբերի 25-ին: 2017 թվականի տարվա 10 լավագույն մարզիկներն ընտրվելու են sms քվեարկության և ՀՀ սպորտի և երիտասարդության հարցերի նախարարությունում հավատարմագրված մարզական լրագրողների քվեարկության միջոցով»,-ասված է  հայտարարության մեջ:

Минспорт Армении подведет итоги конкурса «10 лучших спортсменов года» 25 декабря
Министерство спорта и по делам молодежи РА и Национальный олимпийский комитет Армении принимают в качестве официальных данных только результаты конкурса «10 лучших спортсменов года», организованного в 2017 году министерством спорта и по делам молодежи РА. Об этом говорится в совместном заявлении Минспорта и НОК РА.
«В то же время сообщаем, что любая общественная организация, в том числе Федерация спортивных журналистов Армении, имеет право выбрать лучших спортсменов года из числа своих кандидатов, что однако не имеет какого-либо отношения к организованному Министерством и по делам молодежи РА вышеупомянутому конкурсу.
Сообщаем, что итоги конкурса «10 лучших спортсменов года», организованного Министерством спорта и по делам молодежи РА, будут подведены 25 декабря 2017 года. 10 лучших спортсменов года будут выбраны sms голосованием и посредством голосования спортивных журналистов, аккредитованных Министерством спорта и по делам молодежи РА», – говорится в сообщении.
Напомним, накануне, 20 декабря, Федерация спортивных журналистов Армении подвела итоги проведенного опроса для составления рейтинга 10 лучших спортсменов страны в 2017 году. В опросе принял участие 21 спортивный журналист. Большинством голосов лучшим спортсменом 2017 года в Армении признан чемпион XXXI летних Олимпийских игр в Рио-де-Жанейро, борец греко-римского стиля Артур Алексанян.