Բակո Սահակյանը շնորհակալություն է հայտնել բյուջեի նախագիծն ընդունելու համար
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը դեկտեմբերի 21-ին ներկա է գտնվել Ազգային ժողովի լիագումար նիստի՝ 2018 թվականի պետական բյուջեի նախագծի քննարկմանը նվիրված մասին:
Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչության հաղորդմամբ, նախագահ Սահակյանը շնորհակալություն է հայտնել պատգամավորներին 2018 թվականի երկրի գլխավոր ֆինանսատնտեսական փաստաթուղթն ընդունելու համար՝ կարևորելով տեղի ունեցած ակտիվ և բովանդակալից քննարկումները:
Բակո Սահակյանը վստահություն է հայտնել, որ իշխանության օրենսդիր և գործադիր թևերը կանեն հնարավորը բյուջեի արդյունավետ կատարման ուղղությամբ:

Президент Арцаха поблагодарил депутатов НС за принятие проекта госбюджета республики за 2018 год
Президент Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики (НКР)) Бако Саакян 21 декабря присутствовал на обсуждении проекта государственного бюджета 2018 года в ходе пленарного заседания Национального собрания.
Как передает пресс-служба президента НКР, Бако Саакян выразил признательность депутатам за принятие главного финансово-экономического документа страны на 2018 год, отметив важность активных и содержательных обсуждений.
Бако Саакян выразил уверенность, что законодательная и исполнительная ветви власти сделают все возможное для эффективного выполнения бюджета.