Գեորգի Մարգվելաշվիլի. ԵԱՏՄ-ին Հայաստանի անդամակցության արդյունքում հայ-վրացական հարաբերությունները չեն տուժել
20:23 25/12/2017
Հայաստանի անդամակցությունը Եվրասիական տնտեսական միությանը և Վրաստանի կողմից Եվրոպական Միության հետ Ասոցացման համաձայնագրի ստորագրումը չեն վնասել հայ-վրացական տնտեսական համագործակցությանը: Այս մասին այսօր Թբիլիսիում նախագահ Սերժ Սարգսյանի հետ ունեցած առանձնազրույցից հետո մամուլի ներկայացուցիչների մոտ հայտարարեց Վրաստանի նախագահ Գեորգի Մարգվելաշվիլին:
Վրաստանի նախագահն իր խոսքում կարևորեց բարեկամ երկրի նախագահի հետ իր հանդիպումը, ջերմությամբ հիշեց նախագահի պաշտոնում իր այցելությունը Երևան և բարձր գնահատեց հայ-վրացական հարաբերությունների մակարդակը:
«Մենք ունենք տնտեսական համագործակցության, ապրանքաշրջանառության աճ: Պետք է նկատեմ, որ նաև զբոսաշրջության ոլորտում աճ ունենք: Կարևորում եմ պարոն Սերժ Սարգսյանի այցը, քանի որ դա ևս մեկ քայլ է երկկողմ հարաբերություններն ավելի խորացնելու ուղղությամբ: Վստահ եմ, որ մենք կարող ենք ավելի խոարցնել համագործակցությունը երկու բարեկամ ժողովուրդների միջև»,- ընդգծեց Վրաստանի նախագահը:

Президент Грузии: Членство Армении в ЕАЭС и подписание Соглашения с ЕС не нанесли ущерба двустороннему экономическому сотрудничеству
20:47 25/12/2017
Членство Армении в Евразийском экономическом союзе (ЕАЭС) и подписание Соглашения с ЕС не нанесли ущерба армяно-грузинскому экономическому сотрудничеству. Об этом заявил сегодня президент Грузии Георгий Маргвелашвили в ходе состоявшейся по итогам переговоров совместной пресс-конференции с президентом Армении Сержем Саргсяном в Тбилиси.
Президент Грузии отметил важность встречи с коллегой из дружественной Армении, с теплотой вспомнил свой визит в Ереван и высоко оценил уровень двусторонних отношений.
«Мы зафиксировали рост товарооборота, рост в сфере туризма, налажено экономическое сотрудничество. Придаю важность визиту Сержа Саргсяна, поскольку это еще один шаг в деле углубления двусторонних отношений. Уверен, мы можем еще больше углубить сотрудничество между двумя дружественными народами», – сказал он.