Հայ պաշտոնյաների զգալի մասը Ամանորին մեկնում են ԱՄՆ. «Ժամանակ»
Հայ պաշտոնյաների և հատկապես  ՀՀԿ-ական պատգամավորների զգալի մասը  ամանորյա հանգստի ավանդական ուղու  վրա է։ Այս տարի ևս նրանցից  շատերը տոները նշելու համար արդեն մեկնել են  Գլենդել, որի Ամերիկանա կոչվող  հատվածում  նախապես բնակարաններ են  վարձակալել։  Այս մասին գրել  է «Ժամանակ»-ը:
«Դրանց նվազագույն արժեքը 2 հազար դոլար է, իսկ ավելի շքեղները՝ մի քանի անգամ ավելի թանկ։ Այդ կերպ  նրանք փորձում են  իրենց գլուխը գոնե երկու-երեք շաբաթով ազատել հայաստանյան գաղջ  մթնոլորտից, որի հեղինակային իրավունքը ևս իրենցն է։ Կարևոր է նաև, որ այդ մարդիկ Հայաստանում  գտնվելիս խոսում են միջոցների խնայողության, գումարների արտահոսքը կանխելու և դրանք Հայաստանի տնտեսության մեջ ներդնելու  անհրաժեշտության մասին, իսկ իրենք իրենց  ընտանիքների հետ 2-3 շաբաթում  տասնյակ հազարավոր դոլարներ են ծախսում ավիատոմսերի, տների ու մեքենաների  վարձակալության, շոփինգի և նման մանր-մունր այլ բաների վրա»,-գրել է թերթը:

«Жаманак»: Значительная часть армянских чиновников уезжает на праздники в США
Значительная часть должностных лиц Армении и особенно депутатов Республиканской партии Армении собираются провести новогодние праздники по традиции заграницей. В этом году также многие из них уехали на праздники в Глендейл, в так называемой американской части которого уже арендовали квартиры, пишет газета «Жаманак».
«Минимальная стоимость квартир составляет 2 тысячи долларов, аренда более роскошных – в несколько раз дороже. Таким образом они пытаются хотя бы на две-три недели спрятаться от царящей в Армении «гнетущей атмосферы», авторское право которой также принадлежит им. Важно также, что находясь в Армении, эти люди говорят об экономии средств, предотвращении утечки капитала и необходимости инвестиций в экономику Армении, а сами со своими семьями тратят за 2-3 недели десятки тысячи долларов на аренду домов и автомобилей, шопинг и подобные «мелкие» развлечения», - пишет газета.