Սերժ Սարգսյանը չի պատրաստվում հրաժարվել իշխանությունից. «Ժողովուրդ»
«Ժողովուրդ»-ում կարդում ենք. «Նախագահ Սերժ Սարգսյանի պաշտոնավարման ժամկետն ավարտվում է հաջորդ տարվա ապրիլի 9-ին: Մենք բազմաթիվ հիմնավորումներ ենք ներկայացրել, որոնք հուշում են, որ նախագահի պաշտոնը թողնելուց հետո նա զբաղեցնելու է վարչապետի պաշտոնը՝ շարունակելով մնալ իշխանական բուրգի գագաթին: Այն, որ Սերժ Սարգսյանը չի պատրաստվում հրաժարվել իշխանությունից, հուշում է նաև 2018թ. բյուջեի մասին օրենքը:
Այդ օրենքում չկա հոդված, որով նախատեսվեն ֆինանսական միջոցներ պաշտոնաթող նախագահի համար բնակարան գնելու կամ գրասենյակ վարձելու նպատակով: Ինչո՞ւ բյուջե կազմողները և վարչապետ Կարեն Կարապետյանը գոնե հաջորդ տարվա բյուջեում միջոցներ չեն նախատեսել պաշտոնաթող նախագահի համար բնակարան գնելու և գրասենյակ վարձելու նպատակով: Գուցե Կարեն Կարապետյանը մտածել է, որ եթե ինքը նման քայլի գնա, ապա դրանով կվիրավորի նախագահ Սերժ Սարգսյանին»:

Газета «Жоховурд» пишет, что срок полномочий президента Армении Сержа Саргсяна истекает 9-го апреля 2018 года.
«Мы представляли многочисленные обоснования, которые свидетельствуют о том, что после ухода с поста президента он займет должность премьер-министра – продолжая оставаться во главе властной пирамиды. О том, что Серж Саргсян не собирается отказываться от власти, свидетельствует также закон о государственном бюджете на 2018 год.
В этом законе нет статьи, которая предусматривала бы финансовые средства для приобретения квартиры или аренды офиса уходящего с поста президента. Почему те, кто составлял бюджет, и сам премьер Карен Карапетян не предусмотрели в бюджете 2018 года хотя бы средств на приобретения квартиры и аренды офиса для экс-президента. Возможно, Карен Карапетян подумал, что если он пойдет на такой шаг, то тем самым обидит президента Сержа Саргсяна», - пишет издание.