Բակո Սահակյանը՝ ժողովրդի պարծանքի մասին
Արցախի Հանրապետության Նախագահի նստավայրում այսօր տեղի է ունեցել 2017 թվականին միջազգային և հայրենական հարթակներում փայլուն արդյունքներ արձանագրած Արցախի մարզիկների պարգևատրման հանդիսավոր միջոցառումը, որի ընթացքում նրանք արժանացել են դրամական խրախուսման:
ԱՀ նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչության հաղոդմամբ՝ երկրի ղեկավարը 2017 թվականը բնութագրել է որպես մեր հանրապետության համար սպորտի բնագավառում լուրջ ձեռքբերումների տարի, ինչի մասին են վկայում արցախցի մարզիկների հաղթանակներն ու մեդալների նվաճումներն աշխարհի, Եվրոպայի և Հայաստանի Հանրապետության առաջնություններում:
«Այսօր մենք կարող ենք փաստել՝ մեր հանրապետությունն ունի ձևավորված սպորտային դպրոցներ, որոնք պատրաստ են լուծելու իրենց առջև դրված խնդիրները: Փոքր Արցախը, իսկապես, իր արժանի տեղը նվաճեց համաշխարհային սպորտի մեջ, և մեր հաղթանակները դրա վառ օրինակներից են: Առողջ, ֆիզիկապես ուժեղ, կիրթ, նպատակասլաց և հայրենասեր երիտասարդությունը մեր ժողովրդի հպարտությունն ու պարծանքն է, մեր երկրի և պետության հուսալի պաշտպանը, նրա բնականոն զարգացման և զորացման ամենամեծ ներուժը»,- ընդգծել է իր ելույթում Բակո Սահակյանը:
Նախագահ Սահակյանը մաղթել է բոլոր պարգևատրվածներին նորանոր հաջողություններ՝ հավելելով, որ այն ուշադրությունը, որը դարձվում է պետության կողմից մեր երկրում ֆիզիկական կուլտուրայի և սպորտի զարգացմանը, այսուհետ ևս կկրի մշտական և շարունակական բնույթ:

Президент Бако Саакян: Маленький Арцах на самом деле занял свое достойное место в мировом спорте
В резиденции президента Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики (НКР)) 28 декабря прошла торжественная церемония награждения арцахских спортсменов, достигших заметных результатов на международной и отечественной аренах в 2017-ом году. Об этом сообщает пресс-служба президента НКР.
Они были удостоены денежного поощрения. Глава государства назвал 2017-ый год для республики годом серьезных достижений в сфере спорта, выразившихся в победах и завоевании медалей арцахскими спортсменами на первенствах мира, Европы и Республики Армения.
«Сегодня мы можем констатировать, что наша республика имеет состоявшиеся спортивные школы, которые готовы решать поставленные перед ними задачи. Маленький Арцах на самом деле занял свое достойное место в мировом спорте, и наши победы – яркое тому подтверждение. Здоровая, физически сильная, образованная, целеустремленная и патриотически настроенная молодежь – гордость нашего народа, надежный защитник нашей страны и государства, самый большой потенциал его естественного развития и усиления», – подчеркнул в своем выступлении Бако Саакян.
Президент Саакян пожелал всем награжденным новых успехов, добавив, что внимание, которое государство уделяет развитию физической культуры и спорта в стране, будет носить постоянный и последовательный характер.