ՌԴ-ն և Թուրքիան ստորագրել են C-400-ների մատակարարման վերաբերյալ վարկային պայմանագիրը
Ռուսաստանը և Թուրքիան Անկարայում ստորագրել են C-400- զենիթահրթիռային համակարգերի մատակարարման վերաբերյալ վարկային պայմանագիրը։ Այս մասին հայտնում է «ՌԻԱ Նովոստին»՝վկայակոչելով TRT հեռուստաալիքին։
Ավելի վաղ Թուրքիայի նախագահ Թայիփ Էրդողանը հայտարարել էր, որ պայամանագրի համաձայն՝ վարկը կձևակեևպվի ռուբլիով։ Նա նաև նկատել է, որ դա ձեռնտու է Անկարային։
«Ռոստեխ»-ի գլխավոր տնօրեն Սերգեյ Չեմեզովի խոսքով, 4 դիվիզիոն C-400- զենիթահրթիռային համակարգեր գնելու գործարքը 2,5 միլիարդ դոլար կարժենա։  Զենքի մատակարարումը կսկսվի 2020 թվականի մարտից։

Россия и Турция подписали кредитное соглашение в рамках сделки о закупке зенитных ракетных систем С-400 – СМИ
Россия и Турция в пятницу подписали кредитное соглашение в рамках сделки о закупке зенитных ракетных систем С-400 на $2,5 млрд, сообщает газета Hurriyet. Информацию передает «Интерфакс».
Глава «Ростеха» Сергей Чемезов сообщил ранее в интервью газете «Коммерсантъ», что Турция приобретает четыре дивизиона С-400, сумма контракта составляет $2,5 млрд. Первые поставки планируется начать в марте 2020 года.