Աշխարհի չեմպիոններ Արթուր Ալեքսանյանն ու Մաքսիմ Մանուկյանը գլխավորում են UWW դասակարգման աղյուսակը
Հունահռոմեական ըմբշամարտի նոր ցուցակում միանգամից երկու հայ ըմբիշ առաջին հորիզոնականում է: 98 կգ քաշային կարգում դասակարգման աղյուսակը գլխավորում է օլիմպիական խաղերի չեմպիոն, աշխարհի եւ Եվրոպայի եռակի չեմպիոն Արթուր Ալեքսանյանը, իսկ 80 կգ քաշում՝ աշխարհի չեմպիոն Մաքսիմ Մանուկյանը:
Հունահռոմեական ըմբիշներից 20 լավագույնների մեջ տեղ են գտել նաեւ Կարեն Ասլանյանը (66 կգ, 5-րդ տեղ), Կարապետ Չալյանը (75 կգ, 10-րդ տեղ), Արթուր Շահինյանը (85 կգ, 13-րդ տեղ):
Ազատ ոճի ըմբշամարտում մի քանի կետով առաջադիմել են 97 կգ քաշային Գեւորգի Կետոեւն ու 125 կգ Լեւոն Բերիանիձեն: Այժմ Կետոեւը չորրորդն է, իսկ Բերիանիձեն՝ երրորդը:
Լավագույն 20-ի մեջ ընդգրկվել են նաեւ Գարիկ Բարսեղյանը (57 կգ, 11-րդ տեղ), Վալոդյա Ֆրանգուլյանը (61 կգ, 19-րդ տեղ), Գրիգոր Գրիգորյանը (74 կգ, 12-րդ տեղ):
Ֆրանգուլյանը նախորդ տարվա երկրորդ կեսից փոխել է քաշային կարգը եւ արդեն հանդես է գալիս 65 կգ քաշում:
2018 թվականից ըմբշամարտում կկիրառվեն նոր կանոններ՝ կշեռք կլինի երկու օր, ավելացել են քաշային կարգեր, կատարվել են այլ փոփոխություններ: Ըմբշամարտի համաշխարհային միությունը (UWW) հրապարակել է դասակարգման թարմացված աղյուսակը:

The United World Wrestling (UWW) has released the updated January rankings for both the Greco-Roman and freestyle wrestlers. Two Armenian wrestlers have finished on top of the rankings for Greco-Roman style, the National Olympic Committee reported.
Olympic Champion and three-time world and European champion Artur Aleksanyan leads the 98kg weight class rankings, while world champion Maksim Manukyan tops the 80kg weight class rankings.
The rankings of the top 20 Greco-Roman wrestlers feature three other Armenian athletes – Karen Aslanyan (66 kg) is ranked 5th, Karapet Chalyan (75 kg) comes 10th and Artur Shahinyan (85kh) 13th.
Georgi Ketoev (97kg) and Levan Berianidze (125 kg) have both climbed up in the UWW rankings for freestyle wrestling, taking the fourth and third spots respectively.
Garik Barseghyan (57kg), Volodya Frangulyan (61 kg) and Grigor Grigoryan (74 kg) are among the top 20 freestyle wrestlers.