Հայաստանի հաջորդ նախագահի նստավայրը կառավարության ընդունելությունների տունն է լինելու. «Ժամանակ»
«Ժամանակ»-ը գրել է. «Քանի որ նախագահ Սերժ Սարգսյանը ապրիլի 9-ին նախագահի պաշտոնը թողնելուց և վարչապետի պաշտոնը ստանձնելուց հետո մտադրություն չունի հեռանալ ներկայիս նախագահական նստավայրից, իշխանությունները նոր նախագահական նստավայր են կառուցում
Ավելի ճիշտ՝ նախագահական վայրը տեղափոխվելու է Մատենադարանի հարևանությամբ գտնվող կառավարության ընդունելությունների տուն, որտեղ այս օրերին ինտենսիվ վերանորոգման աշխատանքներ են իրականացվում։
Արդյունքում մենք կունենանք կառավարության երկու մասնաշենք. մեկը Բաղրամյան պողոտայում, որտեղ կլինի վարչապետի և իր աշխատակազմի նստավայրը, իսկ մյուսը Հանրապետության հրապարակում, որտեղ կլինի փոխվարչապետերն իրենց աշխատակազմերով»։

«Жаманак»: Резиденция президента Армении будет находиться в Доме приемов правительства
Газета «Жамнак» пишет, что поскольку Серж Саргсян не намерен после отставки с поста президента 9-го апреля и вступления в должность премьер-министра уходить из нынешней резиденции президента, власти строят новую резиденцию президента.
«Точнее, резиденция президента будет перемещена в находящийся по соседству с Матенадараном Дом приемов правительства, где в эти дни проводятся интенсивные ремонтные работы.
В результате у нас будет два правительственных корпуса, один – на проспекте Баграмяна, где будет располагаться резиденция премьер-министра и его аппарата, а другой – на площади Республики, где будут находиться заместители премьера со своим аппаратом», - отмечает издание.