Սպորտային մարմնամարզության Հայաստանի հավաքականը սկսել է պատրաստվել մրցաշրջան 2018-ին: Հավաքականի գլխավոր մարզիչ Հակոբ Սերոբյանի ղեկավարությամբ մեծահասակները, երիտասարդները հունվարի 8-ից ուսումնամարզական հավաք են անցկացնում Ծաղկաձորում.
«Տարվա սկզբին հատուկ վարժություններ չենք անում: Այստեղ շեշտը դրել ենք ֆիզիկական պատրաստվածության վրա»,- ՀԱՕԿ լրատվականի հետ զրույցում ասել է Հակոբ Սերոբյանը:
Մարզիչը նշել է, որ Դոհայում կայանալիք աշխարհի գավաթի խաղարկության փուլի փոխարեն մարտին նախատեսում են հավաք անցկացնել Թբիլիսիում, որտեղ կաշխատեն նոր, բարդ վարժությունների վրա:

Сборная Армении по спортивной гимнастике начала подготовку к сезону-2018
Сборная Армении по спортивной гимнастике начала подготовку к сезону-2018. Как сообщает пресс-служба НОК Армении, под руководством главного тренера сборной Акопа Серопяна взрослые и юниоры с 8 января проводят учебно-тренировочный сбор в Цахкадзоре.
«В начале года мы не делаем специальные упражнения. Здесь упор делается на физическую подготовку», – сказал Акоп Серопян.
Наставник отметил, что вместо участия на предстоящем в Дохе этапе розыгрыша Кубка мира в марте планируется провести сбор в Тбилиси, где будет вестись работа над новыми сложными упражнениями.