Սպորտային մարմնամարզության Հայաստանի հավաքականը սկսել է պատրաստվել մրցաշրջան 2018-ին: Հավաքականի գլխավոր մարզիչ Հակոբ Սերոբյանի ղեկավարությամբ մեծահասակները, երիտասարդները հունվարի 8-ից ուսումնամարզական հավաք են անցկացնում Ծաղկաձորում.
«Տարվա սկզբին հատուկ վարժություններ չենք անում: Այստեղ շեշտը դրել ենք ֆիզիկական պատրաստվածության վրա»,- ՀԱՕԿ լրատվականի հետ զրույցում ասել է Հակոբ Սերոբյանը:
Մարզիչը նշել է, որ Դոհայում կայանալիք աշխարհի գավաթի խաղարկության փուլի փոխարեն մարտին նախատեսում են հավաք անցկացնել Թբիլիսիում, որտեղ կաշխատեն նոր, բարդ վարժությունների վրա:

Armenian gymnasts start preparations for 2018 season
The Armenian men’s national gymnastics team has started preparations for the 2018 season. Led by head coach Hakob Serobyan, the team is on a training camp in Tsaghkadzor starting from 8 January.
“We do not do special exercises at the beginning of the year. We stay focused more on physical training here,” Serobyan told the press service of the National Olympic Committee.
The coach noted that instead of taking part in the qualification round of the Gymnastics World Cup scheduled for Doha, the team plans to hold a training camp in Tbilisi, Georgia in March, where they will practice new, complex exercise maneuvers.