Ռուբեն Հայրապետյանը չի ցանկանում մտնել Մխիթարյանի ու Մոուրինյոյի աշխատանքային պրոցեսի մեջ
«Հենրիխ Մխիթարյանը երբեք չի մնա պահեստայինների նստարանին»,-այս մասին հայտարարեց ՀՖՖ նախագահ Ռուբեն Հայրապետյանը լրագրողների հետ հանդիպմանը:
Նրա խոսքով,  ինքը վերջին անգամ հավաքականի ավագ Հենրիխ Մխիթարյանի հետ շփվել է  ազգային հավաքականի՝ վերջին ընկերական հանդիպման ժամանակ:
«Այն ժամանակ դեռ նման լարվածություն, պրոբլեմ չկար: Գիտե՞ք, ինչքան դուք գիտեք, համարյա այդքան էլ ես գիտեմ: Բնականաբար, ես մի քիչ ավելի շատ: Հեռախոսային խոսակցություններ եմ ունեցել Հենրիխ Մխիթարյանի հետ: Առայժմ չեմ ուզում մեկնաբանել, ինչ է եղել, որովհետև ֆոտբոլիստ-մարզիչ հարաբերությունները միշտ էլ կարող են լավանալ, վատանալ: Պետք չի հիմա ագրեսիվ, ակտիվ մտնել նրանց աշխատանքային պրոցեսի մեջ ու խանգարել»,-այսօր լրագրողների հետ հանդիպմանը հայտարարեց Ռ. Հայրապետյանը:
Նրա կարծիքով, այս փուլում պետք է զինվել համբերությամբ: Ֆեդերացիայի նախագահը հավատացրեց, հստակ ոչ մի տեղեկություն չգիտի Մխիթարյանի՝ այլ ակումբ հնարավոր տեղափոխման մասին:
«Աստված մի արասցե, եթե «Մանչեսթր Յունայթեդ»-ում չստացվեց իր խաղը, Հենրիխ Մխիթարյանը աշխարհի ցանկացած լավագույն, բարձրակարգ ակումբում կարող է խաղալ: Նա երբեք չի մնա պահեստայինների նստարանին, հավատացնում եմ ձեզ, որովհետև նա պրոֆեսիոնալ ու աշխատասեր ֆուտբոլիստ է, միշտ իր տեղը կունենա հիմնական կազմում»,-ասաց Հայրապետյանը:

Armenia’s Football Federation boss says Mkhitaryan can play in any world-class club
Henrikh Mkhitaryan will never remain on the reserve bench, President of the Football Federation of Armenia (FFA), Ruben Hayrapetyan said on Friday.
Speaking at a news conference in Yerevan, the FFA boss said his last interaction with the Armenian football star took place on the scope of the Armenian national team’s latest friendly match.
“There was no such tensions, problems back then. You know I know almost as much as you do. Naturally, I know a little bit more. I have held telephone conversations with Mkhitaryan. I want to refrain from making any comments now, since the player-coach relationship can always improve or worsen,” Hayrapetyan said, stating there is no need to interfere with their work now.
The FFA chief assured he obtains no clear information on Mkhitaryan’s possible transfer to a new club.
“Henrikh Mkhitaryan is a footballer who can play in any world-class football club. Believe me, he will never remain on the bench, since he is a professional and diligent footballer, who will always have his place in the starting line-up,” he stated.