Ազգային ժողովի ղեկավար կազմի հետ նոր ձևաչափով այսօր Բաղրամյան 26-ում տեղի ունեցած հանդիպման ժամանակ Սերժ Սարգսյանը թափանցիկ ակնարկներ է արել Ազգային ժողովի հաջորդ նախագահի թեկնածուի վերաբերյալ: Այս մասին գրել է «Հայկական ժամանակ»-ը:
Երեկ նախագահական նստավայրում ԱԺ խորհրդի հետ հանդիպման ժամանակ Սերժ Սարգսյանը նոր խորհրդարանի մասին խոսելիս ասել է բառացիորեն հետևյալը. «Ընդհանուր առմամբ ակնհայտ է, որ խորհրդարանի աշխատանքի որակի աճ ենք արձանագրել: Հայաստանին պետք է այնպիսի խորհրդարան, որը ոչ միայն ճիշտ ժամանակին ընդունի բոլոր անհրաժեշտ օրենքները, այլև իրականացնի արդյունավետ խորհրդարանական վերահսկողություն: Այս առումով կարծում եմ, որ Ազգային ժողովը ճիշտ ճանապարհին է: Դրան զուգահեռ նաև ամրապնդվում է Ազգային ժողովի աշխատակազմը...»:
Այսպիսի բացառիկ գովքը, ինչպիսին Սերժ Սարգսյանը հաճախ չի շռայլում, թերևս, թափանցիկ ակնարկ է ներկաներին, ինչպես նաև ավելի լայն շրջանակներին, որ հենց ԱԺ գործող նախագահ Արա Բաբլոյանն է ապրիլի 9-ից հետո ԱԺ նախագահի ցանկալի թեկնածուն»։

«Айкакан жаманак»: После 9 апреля Ара Баблоян останется на посту спикера парламента
Президент Серж Саргсян в ходе встречи с руководящим составом Национального Собрания Армении сделал прозрачный намек о следующем кандидате на пост спикера парламента, пишет газета «Айкакан жаманак».
Накануне в ходе встречи с Советом парламента в резиденции президента Серж Саргсян, говоря о новом парламенте, заявил буквально следующее: «В целом, очевидно, что мы зафиксировали повышение качества работы парламента. Армении нужен парламент, который не только своевременно примет все необходимые законы, но и будет осуществлять эффективный парламентский надзор. В этом смысле, считаю, Национальное Собрание на верном пути. Параллельно с этим, укрепляется также аппарат Национального Собрания...»
«Столь исключительная похвала, на которую не очень щедр Серж Саргсян, – пожалуй, является прозрачным намеком всем присутствующим, а также более широким кругам, что именно действующий спикер Ара Баблоян будет после 9 апреля кандидатом на пост председателя Национального Собрания», - комментирует газета.