2017 թվականի հունվար-նոյեմբերին նախորդ տարվա նույն ժամանակահատվածի համեմատ գորգերի և գորգեղենի արտադրության ծավալը նվազել է 10.6 տոկոսով:
Ինչպես տեղեկանում ենք ՀՀ ազգային վիճակագրական ծառայությունից, եթե 2016թ-ի հունվար-նոյեմբերին հանրապետությունում արտադրվել է 17 տոննա գորգեր և գորգեղեն, ապա 2017թ-ի նույն ժամանակահատվածում՝ 15.2 տոննա:
Վիճակագրական տվյալների համաձայն՝ այս ժամանակահատվածում 16.1 %-ով նվազել է նաև գուլպեղենի արտադրության ծավալը: Մասնավորապես, 2016թ-ի հունվար-նոյեմբերին հանրապետությունում արտադրվել է 15 276.8 հազար զույգ գուլպեղեն, իսկ 2017թ-ի նույն ժամանակահատվածում՝ 12 821.4 հազար զույգ:
Ինչ վերաբերում է տրիկոտաժեղենին, ապա այստեղ արտադրության ծավալներն աճել են 28.1 տոկոսով, իսկ բամբակյա գործվածքների արտադրությունն էլ հունվար-նոյեմբերին աճել է 35.5%` կազմելով 4.2 տոննա:

Carpet production decreased by 10.6 % in January – November 2017 as compared to the production volumes for the indicated period in the previous year, according to the National Statistical Service of the Republic of Armenia (NSS).
According to the source, in January-November of 2016, 17 tons of carpets and carpet coverings have been produced in the republic, while the number is 15.2 tons for the indicated period of this year.
According to NSS, for the indicated period hosiery production decreased by 16.1%. 12 821.4 thousand pairs have been produced in January- November 2017, compared to 15 276.8 thousand pairs manufactured for the indicated period in 2016.Thus, the production volume increased for three times.