Վրաստանում հարձակման ենթարկված հայ գործարարը դուրս է գրվել հիվանդանոցից
Վրաստանի Օզուրգեթի քաղաքում ավազակային հարձակման հետևանքով տուժած ՀՀ քաղաքացի Արթուր Սուքիասյանը դուրս է գրվել հիվանդանոցից և այժմ գտնվում է տանը։ Այս մասին Panorama.am-ին հայտնեցին Վրաստանում ՀՀ դեսպանությունից:
«Տուժածն իրեն լավ է զգում։ Վրաստանում ՀՀ դեսպանությունը մշտական կապ է պահպանում իրավապահ մարմինների հետ»,-տեղեկացնում են դիվանագիտական ներկայացուցչությունից:
Հիշեցնենք, որ հունվարի 13–ին Վրաստանում դիմակավորված երկու տղամարդ հարձակվել են 31-ամյա գործարարի վրա, նրա գլխին բութ գործիքով հարվածներ են հասցրել, գողացել նրա մոտ եղած 12 հազար դոլարի չափ գումարը: Վրացական լրատվամիջոցների փոխանցմամբ, նա Գուրիայի շրջանում նա մի քանի խանութ ունի:

Бизнесмен из Армении, подвергшийся разбойному нападению в Грузии, выписан из больницы
Гражданин Армении Артур Сукиасян, который подвергся разбойному нападению в городе Озургети в Западной Грузии, выписан из больницы. Об этом Panorama.am сообщили в пресс-службе посольства РА в Грузии.
«Пострадавший чувствует себя хорошо. Посольство РА поддерживает постоянную связь с правоохранительными органами», – сказали в диппредставительстве.
Напомним, 13 января стало известно, что в городе Озургети в Западной Грузии неизвестные совершили нападение на бизнесмена из Армении и похитили у него крупную сумму наличных денег. Как сообщили грузинские СМИ, пострадавший – гражданин Армении, 31-летний Артур Сукиасян. В регионе Гурия он владеет несколькими магазинами.