Դեսպան Արմեն Սարգսյանը Հայաստանի նախագահի հավանական թեկնածուներից է. «Ժամանակ»
ՀՀԿ վերնախավի ներկայացուցիչները պնդում են,  որ նախագահի հավանական թեկնածուների այն անունները, որոնք այս պահին  գտնվում են շրջանառության մեջ՝ իրական չեն, իսկ այն մարդը, ով իսկապես կարող է Սերժ Սարգսյանի և ՀՀ վերնախավի կողմից առաջադրվել նախագահի թեկնածու՝ անակնկալ, է լինելու հանրության  համար։
Ըստ «Ժամանակ»-ի՝ իշխանությանը մոտ կանգնած աղբյուրի՝ այդպիսին կարող է լինել Մեծ Բրիտանիայում և Իռլանդիայում  Հայաստանի արտակարգ և լիազոր դեսպան Արմեն  Սարգսյանը։
Սարգսյանը բավարարում է նախագահին ներկայացվող պահանջները, քանի որ չորս տարուց ավելի է՝ 2013թ-ից Մեծ Բրիտանիայում ՀՀ դեսպանն է»։

«Жаманак»: Посол Армен Саркисян – возможный кандидат в президенты Армении
Представители высшего эшелона Республиканской партии Армении утверждают, что муссируемые в настоящее время имена кандидатов в президенты – нереальны, а человек, который на самом деле может быть выдвинут в президенты Сержем Саргсяном и руководством Армении, станет сюрпризом для общества, пишет газета «Жаманак» со ссылкой на свои источники.
По сведениям издания, им может стать Чрезвычайный и Полномочный посол Армении в Великобритании и Ирландии Армен Саркисян.
«Армен Саркисян удовлетворяет всем предъявляемым президенту требованиям, поскольку более четырех лет, с 2013 года, является послом Армении в Великобритании», - отмечает газета.