Միքայել Միքայելյան. Հպարտ եմ, որ պետք է Հայաստանը ներկայացնեմ օլիմպիական խաղերում
Միքայել Միքայելյանը դահուկավազքի Հայաստանի բաց առաջնությունում չեմպիոն է դարձել բոլոր մրցաձևերում: 18-ամյա մարզիկը մի փոքր լարված ու հուզված էր՝ ձմեռային օլիմպիական խաղերից առաջ նա վաստակել է իր վերջին վարկանիշային միավորները:
ՀԱԿՕ-ի փոխանցմամբ՝ Միքայելը Փհենչհան-2018-ում Հայաստանի ամենահավանական թեկածուն է: Նրա եղբայրը՝ Հայաստանի առաջատար դահուկավազորդ Սերգեյ Միքայելյանն օլիմպիական խաղերը բաց կթողնի վնասվածքի պատճառով.
«Հիանալի տրամադրություն ունեմ և բավականին մոտիվացված եմ: Հպարտ եմ, որ պետք է Հայաստանը ներկայացնեմ օլիմպիական խաղերում:
Մինչև Փհենչհան-2018-ը կմասնակցեմ աշխարհի երիտասարդական առաջնությանը: Նախ և առաջ պատրաստվում եմ այնտեղ լավ ելույթ ունենալ: Յուրաքանչյուր մրցաշարում էլ լարվածություն լինում է: Այս մրցաշրջանում բավականին մեծ փորձ եմ կուտակել, մեկնարկից մեկնարկ լարվածությունը թուլանում է»,- լրագրողների հետ զրույցում ասել է Միքայել Միքայելյանը:

Лыжник Микаел Микаелян: Горд, что должен представить Армению на Олимпийских играх
Микаел Микаелян стал победителем открытого чемпионата Армении по лыжным гонкам во всех дисциплинах. Об этом сообщает пресс-служба НОК Армении.
Согласно информации, 18-летний спортсмен был немного напряжен и взволнован: перед зимними Олимпийскими играми он набрал свои последние рейтинговые очки.
Микаел – наиболее вероятный участник Пхенчхана-2018 от Армении. Его брат – ведущий лыжник Армении Сергей Микаелян – пропустит Олимпийские игры из-за травмы.
«Настроение прекрасное, я хорошо мотивирован. Горд, что должен представить Армению на Олимпийских играх.
До Пхенчхана-2018 приму участие в молодежном чемпионате мира. Прежде всего готовлюсь хорошо выступить там. В каждом соревновании бывает напряженность. В этом сезоне я накопил довольно большой опыт, от старта к старту напряжение ослабевает»,  – сказал в беседе с журналистами Микаел Микаелян.