Շահումով խաղերի, ինտերնետ շահումով խաղերի և խաղատների մասին օրինագիծն ընդունվեց առաջին ընթերցմամբ
Ազգային ժողովն այսօր միաձայն ընդունեց «Ահաբեկչության դեմ պայքարի մասին» ՀՀ օրենքում փոփոխություններ կատարելու մասին օրենքի նախագիծն առաջին ընթերցմամբ ընդունելու հարցը։
85 կողմ, 7 դեմ ձայների հարաբերակցությամբ երկրորդ ընթերցմամբ և ամբողջությամբ ընդունվեց «ՀՀ քննչական կոմիտեի մասին» ՀՀ օրենքում փոփոխություններ և լրացումներ կատարելու մասին և կից ներկայացված օրենքների նախագծերի փաթեթը։
Քվեարկության դրվեց նաև պատգամավորներ Հրայր Թովմասյանի և Կարեն Ավագյանի հեղինակած ՀՀ քրեական օրենսգրքում լրացում կատարելու մասին օրենքի նախագիծը երկրորդ ընթերցմամբ ընդունելու հարցը։
Վարման կարգով Նաիրա Զոհրաբյանը նշեց. «Քանի որ առաջին ընթերցման ժամանակ մենք որոշակի վերապահումներ ունեինք և մեր առաջարկությունները ներկայացրել էինք, որոնք ընդունվել են, «Ծառուկյան» խմբակցությունը կողմ է քվեարկում երկրորդ ընթերցմանը»։ Նախագիծն ընդունվեց միաձայն։
86 կողմ, 7 դեմ ձայների հարաբերակցությամբ խորհրդարանն ընդունեց նաև «Էներգետիկայի մասին» ՀՀ օրենքում փոփոխություններ և լրացումներ կատարելու մասին և կից ներկայացված օրենքների նախագծերի փաթեթն առաջին ընթերցմամբ ընդունելու հարցը:
«Շահումով խաղերի, ինտերնետ շահումով խաղերի և խաղատների մասին» ՀՀ օրենքում փոփոխություն և լրացումներ կատարելու մասին և կից ներկայացված օրենքների նախագծերի փաթեթն ընդունվեց առաջին ընթերցմամբ։ Կողմ քվեարկեց 93 պատգամավոր։
Երկրորդ ընթերցմամբ և ամբողջությամբ ընդունվեց նաև Սահմանադրական դատարանի մասին և կից ներկայացված օրենքների նախագծերի փաթեթը, որին կողմ քվեարկեց 87, դեմ 7 պատգամավոր։

Armenian parliament adopts bill on gambling in the first reading
The Armenia National Assembly voted overwhelmingly to adopt the draft law on making amendments in the law on combating terrorism in the first reading at today’s sitting.
The parliament fully adopted the draft law on making amendments and supplements in the law on the “RA Investigative Committee” and the attached package of draft laws in the second reading with a vote of 85 for and 7 against.
The issue of adopting the draft law on making addendum to the Criminal Code initiated by MPs Karen Avagyan and Hrayr Tovmasyan in the second reading was also put up to voting.
The bill passed overwhelmingly the parliament’s second reading. In a speech ahead of the voting, Tsarukyan faction MP Naira Zohrabyan voiced the faction’s intention to support the bill in the second reading since the proposals submitted by the bloc over the measure had been accepted.
The Armenian parliament also overwhelmingly voted to adopt the draft law on making amendments and supplements in the law on energy and the attached bill package in the first reading.
The draft law on making amendments and supplements in the law on “Games of Chance, Online Games of Chance and Casinos” and the attached package passed the parliament’s first reading, receiving a total of 93 votes in favour.
The National Assembly also fully adopted the law on the Constitutional Court and the attached draft package in the second reading with 87 votes for and 7 against.