Շահումով խաղերի, ինտերնետ շահումով խաղերի և խաղատների մասին օրինագիծն ընդունվեց առաջին ընթերցմամբ
Ազգային ժողովն այսօր միաձայն ընդունեց «Ահաբեկչության դեմ պայքարի մասին» ՀՀ օրենքում փոփոխություններ կատարելու մասին օրենքի նախագիծն առաջին ընթերցմամբ ընդունելու հարցը։
85 կողմ, 7 դեմ ձայների հարաբերակցությամբ երկրորդ ընթերցմամբ և ամբողջությամբ ընդունվեց «ՀՀ քննչական կոմիտեի մասին» ՀՀ օրենքում փոփոխություններ և լրացումներ կատարելու մասին և կից ներկայացված օրենքների նախագծերի փաթեթը։
Քվեարկության դրվեց նաև պատգամավորներ Հրայր Թովմասյանի և Կարեն Ավագյանի հեղինակած ՀՀ քրեական օրենսգրքում լրացում կատարելու մասին օրենքի նախագիծը երկրորդ ընթերցմամբ ընդունելու հարցը։
Վարման կարգով Նաիրա Զոհրաբյանը նշեց. «Քանի որ առաջին ընթերցման ժամանակ մենք որոշակի վերապահումներ ունեինք և մեր առաջարկությունները ներկայացրել էինք, որոնք ընդունվել են, «Ծառուկյան» խմբակցությունը կողմ է քվեարկում երկրորդ ընթերցմանը»։ Նախագիծն ընդունվեց միաձայն։
86 կողմ, 7 դեմ ձայների հարաբերակցությամբ խորհրդարանն ընդունեց նաև «Էներգետիկայի մասին» ՀՀ օրենքում փոփոխություններ և լրացումներ կատարելու մասին և կից ներկայացված օրենքների նախագծերի փաթեթն առաջին ընթերցմամբ ընդունելու հարցը:
«Շահումով խաղերի, ինտերնետ շահումով խաղերի և խաղատների մասին» ՀՀ օրենքում փոփոխություն և լրացումներ կատարելու մասին և կից ներկայացված օրենքների նախագծերի փաթեթն ընդունվեց առաջին ընթերցմամբ։ Կողմ քվեարկեց 93 պատգամավոր։
Երկրորդ ընթերցմամբ և ամբողջությամբ ընդունվեց նաև Սահմանադրական դատարանի մասին և կից ներկայացված օրենքների նախագծերի փաթեթը, որին կողմ քվեարկեց 87, դեմ 7 պատգամավոր։

Депутаты НС Армении приняли в первом чтении поправки в закон об играх с выигрышем и казино
Национальное Собрание Армении сегодня, 17 января, продолжило работу очередных заседаний. Депутаты единогласно приняли в первом чтении проект о внесении изменений и дополнений в закон РА «О борьбе с терроризмом».
Соотношением голосов 85 «за» и 7 «против» во втором чтении и полностью был принят проект о внесении изменений и дополнений в закон РА «О Следственном комитете».
На голосование был вынесен также вопрос принятия во втором чтении проекта закона о внесении дополнений в Уголовный кодекс РА. Авторы законопроекта – депутаты НС РА Грайр Товмасян и Карен Авагян.
Депутат от оппозиционной фракции «Царукян» Наира Зограбян указала: «Поскольку при рассмотрении законопроекта в первом чтении у нас были некие оговорки и мы представили предложения, которые были приняты, то фракция „Царукян” поддержит законопроект во втором чтении». Проект был принят единогласно.
Соотношением голосов 86 «за» и 7 «против» в первом чтении был принят и проект о внесении изменений и дополнений в закон РА «Об энергетике».
Кроме того, 93 голосами «за» парламент Армении в первом чтении принял проект о внесении изменений и дополнений в закон РА «Об играх с выигрышем, играх с интернет-выигрышем и игорных домах».
Во втором чтении и полностью был одобрен и проект о внесении изменений и дополнений в закон РА «О Конституционном Суде», «за» проголосовали 87 парламентариев, «против» –7.