Կոնվերս Բանկը ներդրել է Converse mobile ծառայությունը, որը հաճախորդներին հնարավորություն է տալիս աշխարհի ցանկացած անկյունից, օրվա ցանկացած ժամի կառավարել հաշիվները՝ App Store-ից կամ Play Market-ից ներբեռնելով բջջային համապատասխան հավելվածը:
«Converse Mobile-ը բանկային հաշիվների կառավարման՝ օգտագործման տեսանկյունից շատ հարմար և պարզ համակարգ է: Այն ֆունկցիոնալ առումով առավելագույնս հարմարեցված է հաճախորդների պահանջներին: Միաժամանակ, աչքի է ընկնում անվտանգության բարձր մակարդակով»,-հայտնում են բանկից:
Converse Mobile-ով հաճախորդները կարող են կատարել ներբանկային, միջբանկային և միջազգային փոխանցումներ, կոմունալ, կոմունալ խմբային և ՃՈ տուգանքների վճարումներ, արտարժույթ փոխանակել, մարել վարկը, համալրել ավանդը և այլն:
«Ավանդաբար տեխնոլոգիական համարվող Կոնվերս Բանկը Հայաստանում հեռահար ծառայությունների մատուցման առաջատարերից է, որը պարբերաբար ներկայանում է թվային լուծումներ պահանջող ժամանակակից, տեխնոլոգիական առաջարկներով: Converse Mobile-ից բացի, Կոնվերս Բանկը հաճախորդներին է առաջարկում «Ինտերնետ Բանկինգ» համակարգը, «Վճարային պորտալ» ծառայությունը: Հեռահար ծառայությունների գործիքակազմը առաջիկայում նախատեսվում է համալրել նոր առաջարկներով»,-նշում են բանկից՝ հիշեցնելով, որ Կոնվերս Բանկը Ինտերնետ բանկինգ ու Մոբայլ բանկինգ ծառայություններ ներդրած առաջին հայաստանյան բանկն է:

Converse Bank has introduced Converse Mobile service that enables its customers to manage their accounts at any time of the day from any place all over the world by downloading the respective mobile application either from App Store or from Play Market.
“Converse Mobile is a very user-friendly convenient and simple system for managing bank accounts. In terms of functionality, it is best adjusted to the customers’ requirements. At the same time, it is distinguished by high level of security,” a source at the bank said.
Using Converse Mobile, the customers can make intrabank, interbank and international transfers, utility payments, batch utility payments, and payments for Traffic Police fines, exchange currency, repay loans, replenish deposits, etc.
“Converse Bank, which is traditionally considered technological, is one of the leading remote service providers in Armenia, which periodically makes contemporary technological offers that require digital solutions. Besides Converse Mobile, Converse Bank offers its customers “Internet Banking” system and “Payment Portal” service. It is planned to supplement the set of the remote service tools with new offers in the near future,” the source said, reminding that Converse Bank is the first Armenian bank that introduced Internet Banking and Mobile Banking services.