Հրաձգության Հայաստանի տարիքային հավաքականները մրցաշրջան 2018-ը կմեկնարկեն Մյունխենի միջազգային մրցաշարով: ՀԱՕԿ լրատվականից տեղեկանում ենք, որ այս օրերին հրաձիգները մարզումներ են անցկացնում Երևանում.
«Մեր հիմնական նպատակն է Եվրոպայի առաջնությանն ընդառաջ լավ մարզավիճակ և փորձ ձեռք բերել: Այս տարի աշխարհամասի առաջնությունը հատկապես կարևոր է մեր պատանիների համար, քանի որ խաղարկվելու են Բուենոս Այրեսի ամառային օլիմպիական խաղերի ուղեգրեր»,- ՀԱՕԿ լրատվականի հետ զրույցում ասել է հավաքականի գլխավոր մարզիչ Սեյրան Նիկողոսյանը:
Մյունխենում ատրճանակ զենքաձևում Հայաստանը կներկայացնի միայն մեկ հրաձիգ՝ Բենիկ Խլղաթյանը, իսկ հրացան զենքաձևում՝ Հրաչ Բաբայանը, Հայկ Բաբայանը, Նարեկ Ադամյանը, Մարիամ Միքայելյանն ու Ալլա Պողոսյանը:

The Armenian shooting teams will leave for the Munich international tournament marking the beginning of the 2018 season. The Armenian athletes are currently holding trainings in capital Yerevan, the press service of the National Olympic Committee reported.
“Our key purpose is to gain good shape and experience ahead of the European Championships. This year, the continental championship is especially important for our junior competitors, since it will function as qualification for the 2018 Youth Olympic Games in Buenos Aires,” head coach of the team Seyran Nikoghosyan told the committee’s press service.
Hrach Babayan, Hayk Babayan, Narek Adamyan, Mariam Mikaelyan and Alla Poghosyan will represent Armenia in the rifle-shooting event.