Հրաձգության Հայաստանի տարիքային հավաքականները մրցաշրջան 2018-ը կմեկնարկեն Մյունխենի միջազգային մրցաշարով: ՀԱՕԿ լրատվականից տեղեկանում ենք, որ այս օրերին հրաձիգները մարզումներ են անցկացնում Երևանում.
«Մեր հիմնական նպատակն է Եվրոպայի առաջնությանն ընդառաջ լավ մարզավիճակ և փորձ ձեռք բերել: Այս տարի աշխարհամասի առաջնությունը հատկապես կարևոր է մեր պատանիների համար, քանի որ խաղարկվելու են Բուենոս Այրեսի ամառային օլիմպիական խաղերի ուղեգրեր»,- ՀԱՕԿ լրատվականի հետ զրույցում ասել է հավաքականի գլխավոր մարզիչ Սեյրան Նիկողոսյանը:
Մյունխենում ատրճանակ զենքաձևում Հայաստանը կներկայացնի միայն մեկ հրաձիգ՝ Բենիկ Խլղաթյանը, իսկ հրացան զենքաձևում՝ Հրաչ Բաբայանը, Հայկ Բաբայանը, Նարեկ Ադամյանը, Մարիամ Միքայելյանն ու Ալլա Պողոսյանը:

Сборные Армении по стрельбе различных возрастов начнут сезон-2018 с международного турнира в Мюнхене. В эти дни стрелки проводят тренировки в Ереване. Об этом сообщает пресс-служба НОК Армении.
«Наша основная цель состоит в том, чтобы набрать перед чемпионатом Европы хорошую спортивную форму. В этом году первенство континента особенно важно для наших юношей, поскольку там будут разыгрываться путевки на летние Олимпийские игры в Буэнос-Айресе», – сказал тренер сборной Сейран Никогосян.
В Мюнхене в дисциплине стрельба из пистолета Армению представит только один стрелок – Беник Хлгатян, а в стрельбе из винтовки – Грач Бабаян, Айк Бабаян, Нарек Адамян, Мариам Микаелян и Алла Погосян.