Կարեն Կարապետյանի սիրտը շահելու համար նոր պաշտոն են մտադիր ստեղծել. «Հրապարակ»
Նոր Սահմանադրությամբ՝ 2018-ի ապրիլից Հայաստանի կառավարությունն ունենալու է երեք փոխվարչապետ: Ինչպես հայտնի է, ապրիլի 9-ից և նախագահի լիազորությունների ավարտից հետո Սերժ Սարգսյանը կզբաղեցնի վարչապետի պաշտոնը, որ նոր մոդելի պարագայում երկրի փաստացի ղեկավարի պաշտոնն է։
«Հրապարակ»-ը գրել է, որ գործող վարչապետ Կարեն Կարապետյանի սիրտը շահելու համար նոր պաշտոն են մտադիր ստեղծել՝ առաջին փոխվարչապետի պաշտոն։ Ինչպես ժամանակին արեցին ՀՀԿ կանոնադրության փոփոխությամբ, և Կարեն Կարապետյանը դարձավ կուսակցության առաջին փոխնախագահ։

«Грапарак»: В угоду Карену Карапетяну будет создана новая должность
Согласно новой Конституции РА, с апреля 2018 года в правительстве Армении будет три вице-премьера, пишет газета «Грапарак».
Как известно, с 9-го апреля, после окончания срока полномочий президента, Серж Саргсян займет пост премьер-министра, который в условиях новой модели правления является фактически должностью главы государства.
Однако чтобы угодить Карену Карапетяну, собираются создать новую должность – пост первого вице-премьера. Точно также в свое время были внесены изменения в устав Республиканской партии, и Карен Карапетян стал первым вице-председателем партии.