Շախմատի Հայաստանի տղամարդկանց առաջնության յոթերորդ տուրի գլխավոր՝ Ռոբերտ Հովհաննիսյան-Արման Փաշիկյան պարտիան ավարտվել է ոչ-ոքի: Այժմ Հովհաննիսյանին հետևում է Հայկ Մարտիրոսյանը, որը զիջում է առաջատարին մեկ միավորով, բայց ունի մեկ չխաղացած պարտիա:
ՀԱՕԿ լրատվականից տեղեկանում ենք, որ յոթերորդ տուրի արդյունքները. Հայկ Մարտիրոսյան- Տիգրան Հարությունյան՝ 1:0, Սամվել Տեր-Սահակյան- Զավեն Անդրիասյան՝ 0:1, Ռոբերտ Հովհաննիսյան-Արման Փաշիկյան, Մանուել Պետրոսյան-Կարեն Գրիգորյան, Տիգրան Պետրոսյան-Հովհաննես Գաբուզյան, Շանթ Սարգսյանն ազատ էր:
Մրցաշարային աղյուսակ. Հովհաննիսյան՝ 5.5 միավոր, Մարտիրոսյան՝ 4.5, Փաշիկյան՝ 4, Անդրիասյան, Հարությունյան, Մ. Պետրոսյան, Սարգսյան, Տեր-Սահակյան՝ 3-ական, Տ. Պետրոսյան, Գաբուզյան, Գրիգորյան՝ 2-ական:
Ութերորդ տուրում միմյանց հետ կխաղան Անդրիասյան-Տ. Պետրոսյան, Հարությունյան-Տեր-Սահակյան, Գրիգորյան-Մարտիրոսյան, Փաշիկյան-Մ.Պետրոսյան, Սարգսյան-Հովհաննիսյան, Գաբուզյանն ազատ է:

Чемпионат Армении по шахматам: Айк Мартиросян наступает на пятки Роберту Оганесяну
Главная партия седьмого тура мужского чемпионата Армении по шахматам Роберт Оганесян – Арман Пашикян завершилась вничью. Как передает пресс-служба НОК Армении, теперь Оганесяна преследует Айк Мартиросян, который отстает от лидера на одно очко, но имеет одну партию в запасе.
Результаты седьмого тура: Айк Мартиросян – Тигран Арутюнян 1:0, Самвел Тер-Саакян – Завен Андриасян 0:1, Роберт Оганесян – Арман Пашикян, Мануел Петросян – Карен Григорян, Тигран Петросян – Оганес Габузян, Шант Саргсян – свободен.
Турнирная таблица: Оганесян – 5,5 очков, Мартиросян – 4,5, Пашикян – 4, Андриасян, Арутюнян, М. Петросян, Саргсян, Тер-Саакян – по 3, Т. Петросян, Габузян, Григорян – по 2.
В восьмом туре 19 января встречаются: Андриасян – Т. Петросян, Арутюнян – Тер-Саакян, Григорян – Мартиросян, Пашикян – М. Петросян, Саргсян – Оганесян, Габузян – свободен.