Գեղասահքի ԵԱ. Սլավիկ Հայրապետյանը զբաղեցրեց 15-րդ տեղը
Մոսկվայում ընթացող գեղասահքի Եվրոպայի առաջնությունում հունվարի 19-ին տղամարդիկ հանդես են եկել կամավոր ծրագրով: Հայաստանցի գեղասահորդ Սլավիկ Հայրապետյանը 127.14 միավորով եզրափակիչ անցած 24 մարզիկների մեջ զբաղեցրել է 16-րդ հորիզոնականը:
Կարճ և կամավոր ծրագրերի արդյունքում Հայրապետյանը վաստակել է 196.63 միավոր (անձնական ռեկորդ) և զբաղեցրել է 15-րդ տեղը: Սլավիկը լավագույն արդյունքը ցույց է տվել թե´ իր կարիերում, թե´ Հայաստանի տղամարդկանց գեղասահքի պատմության մեջ:
Եվրոպայի չեմպիոն է դարձել Իսպանիան ներկայացնող Խավիեր Ֆերնանդեսը (295.55)՝ գերազանցելով ռուսաստանցիներ Դմիտրի Ալիևին (274.06) և Միխայիլ Կոլյադային (258.90):

Чемпионат Европы в Москве: армянский фигурист Славик Айрапетян обновил личный рекорд
На проходящем в Москве чемпионате Европы по фигурному катанию 19 января мужчины состязались в произвольной программе.  Как передает пресс-служба НОК Армении, армянский фигурист Славик Айрапетян набрал 127.14 очка и занял 16-е место среди 24 спортсменов, вышедших в финал.
По сумме короткой и произвольной программ Айрапетян набрал 196.63 очка (личный рекорд), что позволило ему занять 15-е место – лучший результат в карьере и в истории армянского мужского фигурного катания.
Чемпионом Европы стал испанец Хавьер Фернандес (295.55), опередивший россиян Дмитрия Алиева (274.06) и Михаила Коляду (258.90).