Գեղասահքի ԵԱ. Սլավիկ Հայրապետյանը զբաղեցրեց 15-րդ տեղը
Մոսկվայում ընթացող գեղասահքի Եվրոպայի առաջնությունում հունվարի 19-ին տղամարդիկ հանդես են եկել կամավոր ծրագրով: Հայաստանցի գեղասահորդ Սլավիկ Հայրապետյանը 127.14 միավորով եզրափակիչ անցած 24 մարզիկների մեջ զբաղեցրել է 16-րդ հորիզոնականը:
Կարճ և կամավոր ծրագրերի արդյունքում Հայրապետյանը վաստակել է 196.63 միավոր (անձնական ռեկորդ) և զբաղեցրել է 15-րդ տեղը: Սլավիկը լավագույն արդյունքը ցույց է տվել թե´ իր կարիերում, թե´ Հայաստանի տղամարդկանց գեղասահքի պատմության մեջ:
Եվրոպայի չեմպիոն է դարձել Իսպանիան ներկայացնող Խավիեր Ֆերնանդեսը (295.55)՝ գերազանցելով ռուսաստանցիներ Դմիտրի Ալիևին (274.06) և Միխայիլ Կոլյադային (258.90):

Armenian figure skater Slavik Hayrapetyan took the 15th spot at the 2018 European Figure Skating Championships hosted by Moscow, Russia.
Showing a strong performance both in the short and free programs, the Armenian athlete finished with a combined total of 196.63 points setting a personal record, the National Olympic Committee reported.
Hayrapetyan scored 127.14 points in the free program taking the 16th place among the 24 finalists.
Javier Fernandez of Span claimed the European Champion’s title with a total of 295.55 points, outcompeting his rivals Dmitri Aliev (274.06) and Mikhail Kolyada (258.90).