Աթլետ Լևոն Աղասյանը՝ Ղազախստանի միջազգային մրցաշարի հաղթող
Ուստ Կամենոգորսկ քաղաքում (Ղազախստան) անցկացվել է «Օլիմպիական չեմպիոն Օլգա Ռիբակովայի Գրան Պրի» աթլետիկայի միջազգային մրցաշարը:
ՀԱՕԿ լրատվականի հետ զրույցում Հայաստանի աթլետիկայի ֆեդերացիայի գլխավոր քարտուղար Նարինե Շահբազյանը հայտնել է, որ եռացատկորդ Լևոն Աղասյանը 16 մ 39 սմ արդյունքով դարձել է մրցաշարի հաղթող: Հայ մարզիկը երկրորդ տարին անընդմեջ զբաղեցրել է առաջին հորիզոնականը:
Ղազախստանում Հայաստանը ներկայացրել են նաև վազորդներ Գայանե Չիլոյանը և Լիլիթ Հարությունյանը: Չիլոյանը 60 մ մրցատարածությունում 7.74 արդյունքով զբաղեցրել  5-րդ տեղը, իսկ Հարությունյանը 400 մ վազքում (58.57)՝ 7-րդ տեղը:

The international athletics competition for the prizes of Olympic champion Olga Rypakova was held in Ust-Kamenogorsk, Kazakhstan, with an Armenian athlete winning the champion’s title.
Levon Aghasyan won the Men Triple Jump with 16.39m result, the National Olympic Committee reported citing Narine Shahbazyan, Secretary General of the Armenian Athletics Federation.
The Armenian athlete wins the champion’s title for the third year in a row.
Other athletes representing Armenia in the tournament were runners Gayane Chiloyan and Lilit Harutyunyan. Chiloyan took the 5th spot in the 60 metres, while Harutyunyan came the 7th in the 400m race.