Համոզված եմ, որ մեր բանակն ի վիճակի է արդյունավետորեն լուծել իր առջև դրված խնդիրները. Բակո Սահակյան
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանն այսօր Ստեփանակերտում մասնակցել է Պաշտպանության բանակի ռազմական խորհրդի նիստին՝ նվիրված 2017 թվականի արդյունքների ամփոփմանը և 2018 թվականի անելիքներին:
ԱՀ նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից հայտնում են, որ իր ելույթում երկրի ղեկավարն անդրադարձել է 2017 թվականին բանակաշինության ոլորտում իրականացված մեծածավալ աշխատանքներին, հանձնարարականներ տվել 2018 թվականին նախատեսված ծրագրերի պատշաճ իրականացման ուղղությամբ:
Նախագահ Սահակյանը 2017 թվականին ոլորտում իրականացված աշխատանքները, ընդհանուր առմամբ, գնահատել է բավարար՝ նշելով, որ դրանց արդյունքները տեսանելի են:
Բակո Սահակյանն ընդգծել է, որ ներկայացված առաջադրանքները կարևոր են և պահանջելու են ամենօրյա համակարգված, քրտնաջան աշխատանք հրամանատարական կազմի բոլոր օղակների կողմից:
«Համոզված եմ, որ մեր բանակը, ինչպես միշտ, ի վիճակի է արդյունավետորեն լուծել իր առջև դրված խնդիրները: Պետությունն իր հերթին կշարունակի ուշադրության կենտրոնում պահել բանակաշինության ոլորտը, կանի հնարավոր ամեն ինչ զինված ուժերի մարտունակությունը բարձր պահելու, զինծառայողների սոցիալական հարցերը լուծելու ուղղությամբ»,-նշել է երկրի ղեկավարը:

Artsakh president: “I am confident that our army will as always be able to solve efficiently all the set tasks”
15:06 23/01/2018
Artsakh (Nagorno-Karabakh) Republic President Bako Sahakyan on Tuesday took part in Stepanakert in the meeting of the Defense Army's Military Council devoted to summing up the results of 2017 and the 2018 action plan, the presidential press service reported.
In his speech the president touched upon voluminous activities carried out in the field of army building in 2017, gave instructions towards proper realization of the projects envisaged for the year of 2018.
President Sahakyan evaluated the works done in the field in 2017 as satisfactory overall, noting that their results were visible.
Bako Sahakyan underlined that the outlined tasks were important and would require daily coordinated, painstaking work from all the command levels.
“I am confident that our army will as always be able to solve efficiently all the set tasks. The State will in its turn continue to keep at the spotlight the army building sphere, sparing no effort to maintain the efficiency of the armed forces, solve social issues of the servicemen,” Mr Sahakyan said in his speech.