Վարչապետ. Մենք շարունակելու ենք իրականացնել մեր բարեփոխումների օրակարգը
Դավոսում գտնվելու ընթացքում Հայաստանի վարչապետ Կարեն Կարապետյանը հարցազրույց է տվել «Եվրանյուզ»-ին՝ խոսելով երկրի տնտեսական զարգացման համար իր հետագա անելիքների, ինչպես նաև հարևան ազգերի հետ Հայաստանի հարաբերությունների մասին:
«Մենք շարունակելու ենք իրականացնել մեր բարեփոխումների օրակարգը, որպեսզի Հայաստանը դարձնենք ավելի գրավիչ ու հարմարավետ գործարար հարթակ՝ օգտագործելով մեր ունեցած առևտրային ռեժիմները: Այս պահին էլ մենք փորձում ենք տարածաշրջանում կերտել միասնական ապագա՝ փորձելով դառնալ հարթակ, դարպաս շուկաների, մշակույթների միջոցով, որտեղ աշխարհի տարբեր հատվածները կարող են իսկապես համատեղելի լինել»,-ասել է Կարեն Կարապետյանը:
Աղբյուրը նշում է, որ Հայաստանի վարչապետն ավելի վաղ հանդիպել է ՄԱԿ-ի զարգացման ծրագրերի ներկայացուցիչների հետ բարեփոխումների գործընթացը սկսելու գործում օգնելու հարցով:

We will continue to implement our reform agenda – Armenian prime minister's interview with Euronews
Armenia’s Prime Minister Karen Karapetyan has given an interview to Еuronews during his visit to Davos, talking about his future plans for the country’s economic development, as well as Armenia’s relations with its neighbouring nations.
"We will continue to implement our reform agenda for making Armenia more attractive with a comfortable business environment in terms of local market as a platform for doing business in our region by using our trade regimes. We are trying just now to create a shared future in our region, trying to be a platform, a gateway through markets, through cultures where the different parts of the world can be really compatible,” the top Armenian official said.
Еuronews reminds that Karapetyan had earlier met representatives of the UN Development Programme to help kick-start the reform process.