Հրայր Թովմասյան. Ես սիրում եմ իմ աշխատանքը․ «Ժողովուրդ»
«Ժողովուրդ» օրաթերթը գրում է. «Երեկվանից, ըստ էության, դադարել են ՍԴ անդամ Կիմ Բալայանի լիազորությունները: Այս պաշտոնի համար որպես հավանական թեկնածու մշտապես քննարկվել է ԱԺ ՀՀԿ պատգամավոր, պետաիրավական և մարդու իրավունքների հարցերով մշտական հանձնաժողովի նախագահ Հրայր Թովմասյանի անունը:
Ընդ որում, ըստ շրջանառվող լուրերի՝ Թովմասյանը չի բավարարվում միայն ՍԴ անդամությամբ, նա ցանկանում է դառնալ ՍԴ նախագահ, այս տարվա մարտին կլրանա ՍԴ նախագահ Գագիկ Հարությունյանի 70-ամյակը, որից հետո նա վայր կդնի լիազորությունները:
Այս կապակցությամբ «Ժողովուրդ» օրաթերթը դիմեց Թովմասյանին, որը, սակայն, ասաց. «Ես արդեն հոգնել եմ այդ մեկնաբանությունները տալուց: Եթե երկրում նման ցանկացած պաշտոնի ազատ լինելու դեպքում պետք է նման ձև քննարկվի... ես պարզապես ասում եմ՝ ես չեմ մեկնաբանում այդ հարցերը, չեմ պատասխանի այդ հարցին: Ես ընդամենն ասում եմ՝ ինձ հետ ոչ ոք իմ աշխատանքի փոփոխման հարց չի քննարկել: Ես սիրում եմ իմ աշխատանքը, իմ աշխատանքը կատարում եմ»»:

«Жоховурд»: Я люблю свою работу – Грайр Товмасян
Со вчерашнего дня, по сути, прекратились полномочия члена Конституционного суда Армении Кима Балаяна. В качестве возможного кандидата на эту должность постоянно обсуждалось имя депутата парламента, председателя постоянной комиссии по государственно-правовым вопросам и защите прав человека Грайра Товмасяна, пишет газета «Жоховурд».
Причем, согласно муссируемым слухам, Товмасян не желает ограничиваться лишь членством в Конституционном суде, он хочет стать председателем КС: в марте этого года исполняется 70-летие председателя КС Гагика Арутюняна, после чего он сложит свои полномочия.
В этой связи корреспондент издания обратился к Товмасяну, который, однако, заявил: «Я уже устал комментировать это. Неужели, в случае появления в стране любой вакантной должности нужно вот так обсуждать… Я просто заявляю, что не комментирую такие вопросы, не отвечу на него. Я всего лишь говорю, что со мной вопрос смены работы не обсуждался. Я люблю свою работу и делаю ее».