Չորս երեխա ունեցող արցախցի ընտանիքները կստանան 4000-ական դոլար
Արցախի չորս երեխա ունեցող ընտանիքները 4000-ական ԱՄՆ դոլարին համարժեք դրամական աջակցություն կստանան ռուսաստաբնակ բարերար Սամվել Կարապետյանի կողմից: «Հայաստան» համահայկական հիմնադրամի փոխանցմամբ, արդեն 2-րդ տարին է, որ բարերարը միացել է նաև Արցախում ծնելիության խթանման ծրագրին։
Փետրվարի 3-ին, ժամը 14.00-ին Ստեփանակերտի մշակույթի և երիտասարդության պալատում տեղի կունենա համերգ-միջոցառում՝ նվիրված այդ իրադարձությանը:
Միջոցառմանը ներկա են լինելու Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանը, «Տաշիր» խմբի ներկայացուցիչ Նարեկ Կարապետյանը, «Հայաստան» համահայկական հիմնադրամի գործադիր տնօրեն Արա Վարդանյանը, ինչպես նաև շահառու բոլոր ընտանիքների ներկայացուցիչները:
«Ի դեպ, բարերարն այսուհետ Արցախում նախատեսված բոլոր ծրագրերը կյանքի է կոչելու  հենց «Հայաստան» համահայկական հիմնադրամի միջոցով»,-տեղեկացնում են հիմնադրամից:

Российский миллиардер Самвел Карапетян участвует в программе по стимулированию рождаемости в Арцахе: $4000 за 4-го ребенка
Многодетным семьям в Арцахе (НКР) при рождении 4-го ребенка будет выплачиваться единовременно сумма в 4000 долларов – в подарок от российского бизнесмена, главы группы компаний «Ташир» Самвела Карапетяна. Как сообщает пресс-служба Всеармянского фонд «Айастан», уже второй год, как миллиардер присоединился к программе по стимулированию рождаемости в Нагорно-Карабахской Республике.
Отмечается также, что 3 февраля в Степанакерте состоится концерт, посвященный данному событию, на котором будет присутствовать и президент Арцаха Бако Саакян.
Подчеркивается, что все программы и инициативы меценат намерен в дальнейшем также реализовывать через Всеармянский фонд «Айастан».