Քննարկվել են մշակույթի ոլորտում հայկական երկու պետությունների համագործակցությանը վերաբերող հարցեր
Նախագահ Բակո Սահակյանը փետրվարի 3-ին ընդունել է Հայաստանի Հանրապետության մշակույթի նախարար Արմեն Ամիրյանին: Այս մասին հայտնում են Արցախի հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից:
Հանդիպմանը, որին մասնակցում էր Արցախի Հանրապետության մշակույթի, երիտասարդության հարցերի եւ զբոսաշրջության նախարար Սերգեյ Շահվերդյանը, քննարկվել են մշակույթի ոլորտում հայկական երկու պետությունների համագործակցությանը վերաբերող հարցեր:
Նախագահ Սահակյանը գոհունակությամբ նշել է, որ Մայր Հայաստանի եւ Արցախի մշակութային կապերը գտնվում են բարձր մակարդակի վրա՝ կարևորելով այս ասպարեզում դրական դինամիկայի պահպանումը նաեւ ապագայում:

President of the Artsakh (Nagorno-Karabakh) Republic Bako Sahakyan on Saturday received Armenia’s Minister of Culture Armen Amiryan.
The meeting addressed issues related to the cooperation between the two Armenian states in the sphere of culture, the press department of the Artsakh presidential office reported.
President Sahakyan noted with satisfaction that cultural ties between Mother Armenia and Artsakh were on high level, stressing the importance of maintaining this positive dynamics in the future too.
Artsakh Republic Minister of Culture, Youth Affairs And Tourism Sergey Shahverdyan also attended the meeting.