Կարատեիստ Գեղամ Նիկողոսյանը բրոնզե մեդալ է նվաճել պատանիների Եվրոպայի առաջնությունում
Հայաստանի կարատեի ազգային ֆեդերացիայի տարիքային հավաքականները Սոչիում մասնակցել են Մ 21 տարեկանների և  պատանիների Եվրոպայի առաջնությանը:
ՀԱՕԿ-ից հայտնում են, որ պատանիների 52 կգ քաշային կարգում Գեղամ Նիկողոսյանը դարձել է բրոնզե մեդալակիր: Մեր մյուս մարզիկներին չի հաջողվել մրցանակային տեղ զբաղեցնել :
2016 թվականին կարատեն ընդգրկվել է օլիմպիական խաղերի ծրագրում: Հայ պատանի կարատեիստները պայքարելու են 2018 թ. Բուենոս Այրեսի ամառային պատանեկան օլիմպիական խաղերի, իսկ մեծահասակները՝  Տոկիո-2020-ի ուղեգրերի համար:

Armenian karate fighters of different age groups took part in the 2018 EKF Junior, Cadet and U21 Championships in Sochi, Russia.
Armenian athlete Gegham Nikoghosyan won the bronze medal in the 52kg weight class, while other Armenian karate fighters failed to win medals, the National Olympic Committee reported.
Karate has been included in the Olympic Games since 2016. The junior Armenian athletes will struggle to be qualified for the Buenos Aires 2018 Youth Olympics, while the adult karate fighters will fight to secure their places at Tokyo 2020.