Առաջին անգամ Տրետյակովյան պատկերասրահում մարտի 2-ից ապրիլի 22-ը կգործի քանդակագործ Նիկոլայ Բագրատի Նիկողոսյանի անհատական ցուցահանդեսը՝ նվիրված քանդակագործի 100-ամյակին: Այս մասին տեղեկացնում է Պատկերասրահի կայքէջը:
Զանգվածային ցուցադրությունը թույլ կտա գնահատել Նիկողոսյան-քանդակագործի, ինչպես նաև գեղանկարչի վարպետությունը: Վերջինս իբրև գեղանկարիչ լայն հանրությանն այնքան էլ հայտնի չէ: Ցուցահանդեսի ժամանակ առաջին անգամ այս ծավալով կներկայացվեն նրա գեղարվեստական գործերը՝ դիմանկարներ, ինքնանկարներ, բնանկարներ, նատյուրմորտներ՝ վարպետի ընտանիքի հավաքածուից 60 կտավ:
Բացի այդ, ներկայացված կլինեն 10 գրաֆիկական թերթիկ, ինչպես նաև Տրետյակովյան պատկերասրահի ֆոնդից և քանդակագործի ընտանեկան հավաքածուից 63 ստեղծագործություն:

Впервые в Третьяковской галерее в Москве пройдет выставка скульптора Николая Никогосяна
Впервые в Третьяковской галерее в Москве будет экспонироваться персональная выставка скульптора Николая Багратовича Никогосяна, приуроченная к его 100-летию.
Как сообщается на сайте галереи, выставка «Николай Никогосян. К 100-летию со дня рождения» пройдет с 2 марта по 22 апреля.
Как указывается, масштабный показ позволит оценить мастерство Н.Б. Никогосяна не только как скульптора, но и как живописца, в качестве которого он мало известен широкой публике.
На выставке будут впервые столь полно показаны его живописные произведения: портреты, автопортреты, пейзажи, натюрморты – 60 полотен из собрания семьи мастера.
Кроме того, будут представлены 10 графических листов, а также 63 произведения скульптуры из семейной коллекции и фондов Третьяковской галереи.