2018թ. հունվար ամսին ՀՀ օդանավակայաններում ուղևորահոսքն աճել է 9.1 տոկոսով
Հայաստանի Հանրապետության երկու օդանավակայանների ուղևորահոսքը 2018 թվականի հունվար ամսին կազմել է 189 177 մարդ, որը 9.1 տոկոսով գերազանցում է նախորդ տարվա նույն ամսվա ցուցանիշը:
ՀՀ ԿԱ քաղաքացիական ավիացիայի գլխավոր վարչության մամուլի ծառայության հաղորդմամբ՝ 2018 թվականի հունվար ամսին Երևանի «Զվարթնոց» օդանավակայանում ուղևորահոսքը կազմել է 178 301 մարդ՝ 5.7 տոկոսով գերազանցելով նախորդ տարվա հունվար ամսվա ցուցանիշը:
«Զվարթնոց» օդանավակայանում 2018 թվականի հունվար ամսին բեռնափոխադրումը կազմել է 892 տոննա ապրանք: Նախորդ տարվա նույն ամսվա ցուցանիշը կազմել է 965 տոննա ապրանք:
2018 թվականի հունվար ամսին Գյումրու «Շիրակ» օդանավակայանում ուղևորահոսքը կազմել է 10 876 մարդ: 2016 թվականի նույն ամսին ուղևորահոսքը կազմել է 4624 մարդ:
«Զվարթնոց» և «Շիրակ» օդանավակայաններում 2018 թվականի հունվար ամսին, նախորդ տարվա նույն ամսվա հետ համեմատած, 11 տոկոսով աճ են գրանցել նաև թռիչք- վայրէջքները:

ГУГА Армении: В январе 2018 года в аэропортах республики пассажиропоток вырос на 9,1 %
Международные аэропорты Армении – ереванский «Звартноц» и гюмрийский «Ширак» – в январе 2018 года обслужили 189 177 пассажиров, что на 9,1 % больше показателя за аналогичный период 2017 года. Об этом сообщает пресс-служба Главного управления гражданской авиации (ГУГА) Армении.
В январе 2018 года аэропорт «Звартноц» обслужил 178 301пассажира, что больше показателя за аналогичный период 2017 года на 5,7%.
За январь 2018 года объем грузоперевозок через аэропорт «Звартноц» составил 892 т (за январь 2017 г. этот показатель составил 965т.).
За январь 2018 года аэропорт «Ширак» обслужил 10 876 пассажиров.
А количество обслуженных взлетов и посадок за январь 2018 года, по сравнению с январем 2017 года, в аэропортах возросло на 11%.