Հայաստանում առաջին անգամ ցուցադրվելու է Մարտիրոս Սարյանի «Ծաղիկներ» աշխատանքը: Ապակու վրա արված գործը ստեղծվել է «Մարտիրոս Սարյան» ֆիլմում:
Այս մասին Panorama.am-ը տեղեկացավ Մարտիրոս Սարյանի տուն-թանգարանի պաշտոնական էջից:
Ցուցադրությունը կմեկնարկի փետրվարի 28-ին, կշարունակվի մինչև մարտի 7-ը:
Թանգարանում այդ ընթացքում տեղի կունենա նաև ֆիլմերի ցուցադրություն՝ «Մարտիրոս Սարյանը նկարում է ծաղիկներ», որը նկարչի և իր ժամանակի մասին է և «Մարտիրոս Սարյան»-ը: Նախատեսվում է ֆիլմի հետ կապված այլ նյութերի ցուցադրություն:
Ֆիլմը նկարահանել է «Հայֆիլմ» կինոստուդիան 1965 թվականին: Ռեժիսորը Լաերտ Վաղարշյանն է, տեքստի հեղինակը` Իլյա Էրենբուրգը, երաժշտության հեղինակը` Ղազարոս Սարյանը:

Martiros Saryan's unique painting to be exhibited in Yerevan for the first time
The Yerevan House Museum of Martiros Saryan has announced a unique exhibition of the great artist's painting "Flowers" which is painted on glass in a documentary about the artist.
The painting will be displayed for the first time in Armenia. As Panorama.am learnt from the House-Museum, the exhibition will be open from February 28 to March 7.
Along with the exhibition, the Museum will host the film screening "Martiros Saryan." The film produced by Hayfilm Studio in 1965 and directed by Layert Vagharshyan, portrays the life and creative art of the world-famous painter.