Պատանի բադմինտոնիստները կմասնակցեն Եվրոպայի առաջնությանը
Հայաստանի բադմինտոնիստները փետրվարի 16-18-ը Կազանում կմասնակցեն Մ 15 տարեկանների Եվրոպայի առաջնությանը:
ՀԱՕԿ-ից հայտնում են, որ ավագ մարզիչ Էլեոնորա Մեսրոպյանի գլխավորությամբ Ռուսաստանում հանդես կգան Գայանե Մամաջանյանն ու Սվետլանա Բոյաջյանը: Աղջիկները կպայքարեն մենախաղերում և զուգախաղերում:
Հայաստանի բադմինտոնի ֆեդերացիայի գործադիր տնօրեն, մարզիչ Հրաչյա Պողոսյանը ՀԱՕԿ լրատվականի հետ զրույցում ասել է, որ արդեն գիտեն, թե ովքեր են աղջիկների առաջին մրցակիցները և այժմ ուսումնասիրում են նրանց խաղերը: Պողոսյանի խոսքով՝ մեր բադմինտոնիստները լավ մարզավիճակում են և պատրաստ են Եվրոպայի առաջնությանը:
Ֆեդերացիայի գործադիր տնօրենը հայտնել է, որ  առաջատար բադմինտոնիստ Լիլիթ Պողոսյանը շարունակում է մարզվել և խաղալ Դանիայում:

Армянские бадминтонисты с 16 по 18 февраля в Казани примут участие в чемпионате Европы до 15 лет. Подробности представляет пресс-служба НОК Армении.
Под руководством старшего тренера Элеоноры Месропян в России выступят Гаяне Мамаджанян и Светлана Бояджян. Девушки будут состязаться в одиночных и парных разрядах.
Исполнительный директор Федерации бадминтона Армении, тренер Грачья Погосян в беседе указал, что уже известны первые соперники девушек, сейчас изучаются их матчи.
По словам Погосяна, наши бадминтонистки находятся в хорошей спортивной форме и готовы к чемпионату Европы.
Исполнительный директор федерации также заявил, что наша ведущая бадминтонистка Лилит Погосян продолжает тренироваться и играть в Дании. Завтра Лилит стартует на международном турнире в Дании.