Կոնվերս Բանկը կրկին արժանացել է միջազգային մրցանակի
Կոնվերս Բանկը միջազգային փոխանցումների իրականացման բարձր որակի և աննախադեպ աճի շնորհիվ արժանացել է բելգիական KBC Bank N.V. առաջնակարգ բանկի որակի գերազանցության «Euro STP Excellence Award 2017» մրցանակին:
Բանկի հասարակայնության հետ կապերի ծառայությունից հայտնում են, որ մրցանակը Բանկին շնորհվել է «փոխանցումների 99,93%-ն առանց մարդկային միջամտության իրականացնելու համար: Այս ձեռքբերումը վկայում է այն մասին, որ մրցանակի արժանացած կազմակերպության կողմից փոխանցումների ոլորտում գործադրված ջանքերի շնորհիվ, վերջինիս հաջողվել է ապահովել գործառնական գերազանցության չափազանց բարձր մակարդակ»:
Այս հեղինակավոր մրցանակը վկայում է այն մասին, որ Բանկի կողմից մատուցվող ծառայությունները համապատասխանում են միջազգայնորեն ընդունված որակի բարձր չափանիշներին: Փոխանցումները մշակվում են բացառապես ավտոմատ կերպով՝ առանց մարդկային միջամտության, ինչն ապահովում է փոխանցված գումարի շահառուին հասնելու մաքսիմալ արագություն:
«Սա կրկնակի ձեռքբերում է մեզ համար, քանի որ 2017թ.-ի ընթացքում SWIFT համակարգով իրականացվող փոխանցումների արձանագրված զգալի քանակային աճին զուգահեռ կարողացել ենք պահպանել որակի սահմանված բարձր մակարդակը»,- աղբյուրի փոխանցմամբ՝ ասել էԿոնվերս Բանկի Ֆինանսական տնօրեն Հրանտ Հակոբյանը:
KBC Bank N.V. առաջատար բելգիական բանկի և Կոնվերս Բանկի միջև համագործակցությունը ունի ավելի քան տասնամյա պատմություն, որը ներառում է ինչպես թղթակցային հարաբերությունների, այնպես էլ առևտրի ֆինանսավորման ոլորտը՝ տարեցտարի արձանագրելով փոխգործակցության ընդլյանման կայուն առաջընթաց:

Converse Bank awarded with international prize
Converse Bank has been presented with “Euro STP Excellence Award 2017” by the leading Belgian bank KBC Bank N.V. for the high quality and unprecedented growth of international money transfers.
This prestigious award evidences that the services provided by the bank are in line with the internationally accepted high quality standards. Processing of transfers is fully automated, not requiring human intervention, thus ensuring maximum speed of transferred funds becoming available to the beneficiary, the bank’s press service reported.
“This is a double achievement for us since in 2017 we managed to retain the high level of quality alongside with significant quantitative growth in remittances via SWIFT system,” said Grant Akopian, Financial Director of Converse Bank.
Partnership between KBC Bank N.V. and Converse Bank has more than 10 years of history. The banks successfully cooperate both in correspondent relations and trade finance sectors, with each year steadily expanding the scope of interaction.