Կոնվերս Բանկը կրկին արժանացել է միջազգային մրցանակի
Կոնվերս Բանկը միջազգային փոխանցումների իրականացման բարձր որակի և աննախադեպ աճի շնորհիվ արժանացել է բելգիական KBC Bank N.V. առաջնակարգ բանկի որակի գերազանցության «Euro STP Excellence Award 2017» մրցանակին:
Բանկի հասարակայնության հետ կապերի ծառայությունից հայտնում են, որ մրցանակը Բանկին շնորհվել է «փոխանցումների 99,93%-ն առանց մարդկային միջամտության իրականացնելու համար: Այս ձեռքբերումը վկայում է այն մասին, որ մրցանակի արժանացած կազմակերպության կողմից փոխանցումների ոլորտում գործադրված ջանքերի շնորհիվ, վերջինիս հաջողվել է ապահովել գործառնական գերազանցության չափազանց բարձր մակարդակ»:
Այս հեղինակավոր մրցանակը վկայում է այն մասին, որ Բանկի կողմից մատուցվող ծառայությունները համապատասխանում են միջազգայնորեն ընդունված որակի բարձր չափանիշներին: Փոխանցումները մշակվում են բացառապես ավտոմատ կերպով՝ առանց մարդկային միջամտության, ինչն ապահովում է փոխանցված գումարի շահառուին հասնելու մաքսիմալ արագություն:
«Սա կրկնակի ձեռքբերում է մեզ համար, քանի որ 2017թ.-ի ընթացքում SWIFT համակարգով իրականացվող փոխանցումների արձանագրված զգալի քանակային աճին զուգահեռ կարողացել ենք պահպանել որակի սահմանված բարձր մակարդակը»,- աղբյուրի փոխանցմամբ՝ ասել էԿոնվերս Բանկի Ֆինանսական տնօրեն Հրանտ Հակոբյանը:
KBC Bank N.V. առաջատար բելգիական բանկի և Կոնվերս Բանկի միջև համագործակցությունը ունի ավելի քան տասնամյա պատմություն, որը ներառում է ինչպես թղթակցային հարաբերությունների, այնպես էլ առևտրի ֆինանսավորման ոլորտը՝ տարեցտարի արձանագրելով փոխգործակցության ընդլյանման կայուն առաջընթաց:

Благодаря высокому качеству и беспрецедентному росту международных денежных переводов, Конверс Банк удостоился приза «Euro STP Excellence Award 2017» от ведущего бельгийского банка KBC Bank N.V. за превосходное качество.
Согласно релизу, приз банку был вручен за «выполнение 99,93% денежных переводов без вмешательства со стороны человека. Это достижение свидетельствует о том, что, благодаря усилиям в сфере денежных переводов, награждаемому учреждению удалось достичь чрезвычайно высокого уровня операционного совершенства».
Отмечается также, что эта престижная награда свидетельствует о том, что услуги, предоставляемые Банком, соответствуют высоким международным критериям качества.
Денежные переводы обрабатываются исключительно автоматически, без вмешательства со стороны человека, что обеспечивает максимальную скорость получения суммы перевода бенефициаром.
«Для нас это двойное достижение, поскольку в 2017 году нам удалось сохранить достигнутый высокий уровень качества одновременно с существенным количественным ростом переводов по системе SWIFT», – отметил финансовый директор Конверс Банка Грант Акопян.
Начало сотрудничеству между ведущим бельгийским банком KBC Bank N.V. и Конверс Банком было положено более 10 лет назад.
История сотрудничества двух банков охватывает как корреспондентские отношения, так и сферу финансирования торговли, с каждым годом стабильно расширяя область взаимодействия.