«Ժամանակ». Ինչ ելք կունենա «Ելք»-ի՝ Հարկային օրենսգրքում առաջարկվող փոփոխությունների նախաձեռնությունը
«Ժամանակ»-ի տեղեկություններով՝ «Այսօր ԱԺ տնտեսական հարցերի հանձնաժողովի նիստում քննարկվելու է «Ելք» խմբակցության ներկայացրած օրենսդրական նախաձեռնությունը, որով առաջարկվում է փոփոխություններ կատարել Հարկային օրենսգրքում:
Հայաստանի արտաքին պարտքը վերջին տարիների ընթացքում աճում է երկրաչափական պրոգրեսիայով, և դրա արդյունքում աճում են նաև պարտքի սպասարկման համար պետական բյուջեից հատկացվող գումարները: 2013թ. Հայաստանը թողարկեց 700 մլն դոլար արժողությամբ եվրոբոնդեր, որոնց մարման ժամկետը լրանում է 2020թ.»,- գրում է թերթը:

«Жаманак»: Законодательная инициатива фракции «Елк» будет обсуждена в парламенте
Газета «Жаманак» пишет со ссылкой на свои источники, что сегодня на заседании постоянной парламентской комиссии по экономическим вопросам будет обсуждаться представленная фракцией «Елк» законодательная инициатива относительно внесения изменений в Налоговый кодекс РА.
«Внешний долг Армении в течение последних лет увеличивается в геометрической прогрессии и в результате этого возрастают также выделяемые из государственного бюджета средства на его обслуживание. В 2013 году Армения выпустила евробонды стоимостью 700 млн. долларов, срок погашения которых истекает в 2020 году», - пишет газета.