Թանկյանի՝ 5,000 ԱՄՆ դոլարանոց մրցանակի հաղթողներն են
Սերժ Թանգյանը և Creative Armenia-ն ներկայացրել են Սերժ Թանգյանի՝ «7 նոտա» երաժշտական մարտահրավերի հաղթողներին։ Alpha Lighting System ռոք-խումբը (Մեքսիկա) և Մարիամ Պետրոսյանը (Հայաստան) կկիսեն մարտահրավերի՝ 5,000 ԱՄՆ դոլար մրցանակը։
Creative Armenian-ի տարածած մամուլի հաղորդագրության մեջ ասված է. « Alpha Lighting System ռոք-խմբի անդամներն են Ալամ Էրնանդեսը, Ջոշուա Սան Մարտինը, Ջաքո Ջաքոմը և Ջեյ Ջի Էրնանդեսը։ Ջազի որոշակի ազդեցություն կրող պրոգրեսիվ ռոքային իրենց «life.exe» երգով խումբը մեզ տանում է խրթին և էպիկական երաժշտական մի ճամփորդության. Թանգյանի բառերով՝ «Երբևէ լսածս ամենահրաշալի պրոգրեսիվ մեղեդին»։
Երկրորդ մրցանակակիրն ազգությամբ հայ երգչուհի և երգահան Մարիամ Պետրոսյանն է։ Լոնդոնի երաժշտական քոլեջի շրջանավարտը ներկայացրել է «Here I Come» ստեղծագործությունը, որը լիրիկական հզոր եւ ռեզոնանսային երգ է: «Մնայուն գեղեցիկ երգ, որ չի հեռանա», - այսպես է երգի մասին մտածում Սերժ Թանգյանը։
Հաղթողներն ընտրվել են System of a Down խմբի բաս-կիթառիստ Շավո Օդաջյանի, Capital Cities խմբի աստղ Սեպուհ Սիմոնյանի, ջազ ֆենոմ եւ կոմպոզիտոր Տիգրան Համասյանի, Հայաստանի Հանրապետության վաստակավոր արտիստ Վահագն Հայրապետյանի, UCLA համալսարանի Herb Alpert երաժշտական դպրոցի պրոֆեսոր եւ հիմնադիր դեկան Ջուդիթ Սմիթի եւ հայտնի ռոք-աստղ ու հենց իր՝ մարտահրավերի հեղինակ Սերժ Թանգյանի կողմից։
Հաղթող ստեղծագործությունները, ինչպես նաև հազարավոր դիմումներից ընտրված 500 երգերը, հասանելի են 7NotesExperiment.com կայքում»։

7 нот от Сержа Танкяна: рок-музыкант представил победителей объявленного им конкурса
Всемирно известный рок-музыкант, солист и основатель группы «System of a  Down» Серж Танкян и Creative Armenia представили победителей музыкального конкурса «7 нот». Приз в 5000 долларов разделят рок-группа Alpha Lighting System (Мексика) и Мариам Петросян (Армения).
Ранее Серж Танкян презентовал сайт 7NotesExperiment.com – открытую цифровую платформу, где размещены полученные из 60 стран сотни произведений различных жанров. Столь разные произведения объединяет один общий принцип: все они начинаются одинаковыми 7 нотами.
Задачей участников конкурса было придумать произведение, которое  начинается с 7 нот, предложенных Танкяном. При этом не существовало ограничений в стиле или жанре.
Как сообщали из Creative Armenia, вызов Танкяна музыкантам нашел широкий отклик, из полученных многочисленных заявок на сайте  7NotesExperiment.com размещены 500, отобрано 100 лучших произведений. Из них и были выбраны победители.
Конкурсантов судили: басист Шаво Одаджян из System of a Down, Себу Симонян из Capital Cities,  джазмен Тигран Амасян,  заслуженный артист Армении Ваагн Айрапетян, профессор и основатель музыкальной школы Herb Alpert School of Music Джудит Смит и сам Серж Танкян.
Членами рок-группы Alpha Lighting System являются Алам Эрнандес, Джошуа Сан Мартин, Джако Джаком, Джей Джи Эрнандес. «Самая замечательная из услышанных мной прогрессивных мелодий», – охарактеризовал их произведение «life.exe» Танкян.
Победила и армянская певица и композитор Мариам Петросян. Выпускница музыкального колледжа Лондона представила произведение «Here I Come». «Красивая песня, которая останется в памяти», – сказал о произведении Танкян.