Կոնվերս Բանկը գործարկել է USSD ծառայությունը
Կոնվերս Բանկը գործարկել է USSD ծառայությունը, որը Բանկի հաճախորդներին հնարավորություն է տալիս արագ՝ առանց Բանկ այցելելու կամ զանգահարելու, օգտվել բանկային որոշ ծառայություններից:  Ինտերնետ հասանելիություն ևս  չի պահանջվում:
«USSD ծառայությունը  մատչելի է  և դրանից օգտվելու համար  հավելյալ ունակություններ հաճախորդներից չի պահանջվում: Այն Կոնվերս Բանկի քարտապաններին հնարավորություն է տալիս օպերատիվ տեղեկատվություն ստանալ վճարային քարտի մնացորդի վերաբերյալ, ստանալ տվյալ քարտով իրականացված վերջին 4-ից մինչեւ 5 գործարքների քաղվածքը, ինչպես նաեւ օրվա ցանկացած ժամի արգելափակել քարտը:  Ծառայությունից օգտվելու համար անհրաժեշտ է ընդամենը բջջային հեռախոսից ուղարկել *116# հրամանը  և հետևել հրահանգներին»,-մանրամասնում են բանկից:
Մեկ հեռախոսահամարին կարելի է կցել ԱՐՔԱ համակարգի անդամ հանդիսացող, ակտիվացված  USSD ծառայությամբ բանկերի՝ առավելագույնը 5 քարտ:  Այս ծառայության համար բջջային հեռախոսակապի օպերատորի կողմից քարտապանից որևէ  հավելյալ գանձում չի կատարվելու:
«Ներկայումս Կոնվերս Բանկի այս ծառայությունը հասանելի է Հայաստանի Բիլայն և Վիվասել ՄՏՍ բջջային օպերատորների բաժանորդների համար: Քայլեր են ձեռնարկվում նաև այլ օպերատորի հաճախորդների համար նման  ծառայության ներդրման ուղղությամբ»,- նշում են բանկից:

Банковские клиенты в Армении смогут воспользоваться некоторыми услугами без необходимости визита или звонка в банк
15:10 19/02/2018
Конверс Банк запустил услугу USSD, которая позволяет клиентам Банка быстро воспользоваться некоторыми банковскими услугами, без необходимости визита или звонка в Банк. Доступ в Интернет также не требуется.
«Услуга USSD доступна, и для ее использования от клиентов дополнительные способности не требуются. Она позволяет держателям карт Конверс Банка получать оперативную информацию о балансе карты, выписку о последних 4-5 сделках, совершенных по данной карте, а также блокировать карту в любое время дня.
Чтобы воспользоваться услугой, необходимо просто отправить команду *116# со своего мобильного телефона и следовать инструкциям», – сказали в Банке.
К одному телефонному номеру можно подключить максимум 5 карт, обслуживаемых банками - членами системы АРКА, с активированной услугой USSD. Оператор мобильной телефонной связи не будет взимать дополнительной платы с держателя карты за эту услугу.
«В настоящее время эта услуга Конверс Банка доступна для абонентов мобильных операторов Билайн и VivaCell MTS, действующих в Армении. Принимаются меры для внедрения такой услуги также и для клиентов других операторов», – отметили в Банке.
С подробной информацией и тарифами услуги можно ознакомиться, перейдя по ссылке .