Հունգարիայի Գյոր քաղաքում երեկ մեկնարկել է հրաձգության Եվրոպայի մեծահասակների, երիտասարդների ու պատանիների առաջնությունը: Հայկ Բաբայանը պատանիների 10 մ օդամղիչ հրացան վարժության եզրափակչում (181.1) զբաղեցրեց 5-րդ տեղը՝ նվաճելով 2018 թ. Բուենոս Այրեսի պատանեկան օլիմպիական խաղերի ուղեգիր: Այս մասին հայտնում է Հայաստանի հրաձգության ֆեդերացիան։
Նույն վարժությունում Վրեժ Թորոսյանը եզրափակչում (140.4) զբաղեցրել է 7-րդ հորիզոնականը: Նարեկ Ադամյանը որակավորման փուլում 609,7 միավորով 22-րդն էր:
10 մ օդամղիչ հրացան վարժության աղջիկների մրցաշարում Ալլա Պողոսյանը որակավորման փուլում 414,9 միավորով 9-րդ տեղում էր։ Պողոսյանին չի հաջողվել անցնել եզրափակիչ:
10 մ օդամղիչ ատրճանակ վարժությունում Բենիկ Խլղաթյանը, որակավորման փուլում խոցելով 561 միավոր, զբաղեցրեց 15-րդ տեղը: Հայաստանի պատանիների հավաքականը կմասնակցի նաև երիտասարդների առաջնությանը:

Стрелок Айк Бабаян завоевал путевку на юношеские Олимпийские игры
В венгерском Дьере 18 февраля стартовал чемпионат Европы по стрельбе среди взрослых, юниоров и юношей. Об этом сообщает пресс-служба НОК Армении.
В финале у юношей Айк Бабаян в стрельбе из пневматической винтовки с 10 м (181.1) занял 5-е место, завоевав путевку на юношеские Олимпийские игры 2018 года в Буэнос-Айресе 2018 года.
В этом же упражнении Вреж Торосян в финале занял 7-е место (140.4). Нарек Адамян на квалификационном этапе с 609.7 очками стал 22-м.
В состязаниях девушек в стрельбе из пневматической винтовки с 10 м  Алла Погосян на квалификационном этапе с 414.9 очками стала 9-й. Погосян не удалось выйти в финал.
В стрельбе из пневматического пистолета с 10 м Беник Хлгатян, выбив на квалификационном этапе 561 очко, занял 15-е место.