Կշարունակենք մեր անկասելի ուղին. Բակո Սահակյան
Արցախի Հանրապետության կառավարության պատմական դահլիճում այսօր տեղի է ունեցել Արցախի վերածննդի օրվան նվիրված պաշտոնական ընդունելություն, որին հրավիրված են եղել Արցախյան շարժման վետերաններ, պետական պաշտոնյաներ, պաշտպանության բանակի բարձրաստիճան սպաներ, քաղաքական շրջանակների և հասարակական հատվածի ներկայացուցիչներ, հյուրեր:
Իր ողջույնի խոսքում Նախագահ Սահակյանը նշել է, որ սերունդները միշտ հպարտանալու են 1988-ին հրապարակ ելած մեր ժողովրդի քաջությամբ ու  սխրանքով, ընդգծելով, որ այդ տոնը հանդիսանում է հայրենասիրության, անձնվիրության, միասնականության, սեփական ուժերին ապավինելու, անսասան կամքի և հավատքի խորհրդանիշ:
«Մայր Հայաստանի և համայն հայության հետ միասին մենք արդեն 30 տարի է ընթանում ենք այս ճանապարհով և կշարունակենք մեր անկասելի ուղին՝ ամուր պահելով մեր ժողովրդի հաղթական ոգին, կամքն ու միասնականությունը»,- շեշտել է Արցախի Հանրապետության Նախագահը:
Միջոցառմանը ներկա են եղել ՀՀ երկրորդ Նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանը, Հայ Առաքելական Եկեղեցու Արցախի թեմի առաջնորդ Պարգև արքեպիսկոպոս Մարտիրոսյանը, Արցախյան շարժման վետերաններ, պետական բարձրաստիճան պաշտոնյաներ, Հայաստանի և սփյուռքի ներկայացուցիչներ:

Президент Бако Саакян на приеме ко Дню возрождения Арцаха: Продолжим двигаться по этому необратимому пути
18:58 20/02/2018
В историческом зале правительства Республики Арцах (НКР) 20 февраля состоялся официальный прием, посвященный Дню возрождения Арцаха, на который были приглашены ветераны Арцахского движения, официальные лица, высокопоставленные офицеры Армии обороны, представители политических кругов и общественного сектора, гости.  Об этом сообщает пресс-служба президента НКР.
В своем приветственном слове президент Арцаха Бако Саакян отметил, что поколения всегда будут гордиться смелостью и подвигом нашего народа, который вышел в 1988 году на площадь, подчеркнув, что этот праздник является символом патриотизма, самоотверженности, единства, полагания на собственные силы, непоколебимой воли и веры.
«Вместе с Арменией и всем армянством мы уже 30 лет идем и продолжим идти по этому необратимому пути, укрепляя победный дух, волю и единство нашего народа», - подчеркнул президент Республики Арцах.
На мероприятии присутствовали второй президент Республики Армения Роберт Кочарян, предводитель Арцахской епархии Армянской Апостольской Церкви архиепископ Паргев Мартиросян, ветераны Арцахского движения, высокопоставленные должностные лица, представители Армении и Диаспоры.