Կշարունակենք մեր անկասելի ուղին. Բակո Սահակյան
Արցախի Հանրապետության կառավարության պատմական դահլիճում այսօր տեղի է ունեցել Արցախի վերածննդի օրվան նվիրված պաշտոնական ընդունելություն, որին հրավիրված են եղել Արցախյան շարժման վետերաններ, պետական պաշտոնյաներ, պաշտպանության բանակի բարձրաստիճան սպաներ, քաղաքական շրջանակների և հասարակական հատվածի ներկայացուցիչներ, հյուրեր:
Իր ողջույնի խոսքում Նախագահ Սահակյանը նշել է, որ սերունդները միշտ հպարտանալու են 1988-ին հրապարակ ելած մեր ժողովրդի քաջությամբ ու  սխրանքով, ընդգծելով, որ այդ տոնը հանդիսանում է հայրենասիրության, անձնվիրության, միասնականության, սեփական ուժերին ապավինելու, անսասան կամքի և հավատքի խորհրդանիշ:
«Մայր Հայաստանի և համայն հայության հետ միասին մենք արդեն 30 տարի է ընթանում ենք այս ճանապարհով և կշարունակենք մեր անկասելի ուղին՝ ամուր պահելով մեր ժողովրդի հաղթական ոգին, կամքն ու միասնականությունը»,- շեշտել է Արցախի Հանրապետության Նախագահը:
Միջոցառմանը ներկա են եղել ՀՀ երկրորդ Նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանը, Հայ Առաքելական Եկեղեցու Արցախի թեմի առաջնորդ Պարգև արքեպիսկոպոս Մարտիրոսյանը, Արցախյան շարժման վետերաններ, պետական բարձրաստիճան պաշտոնյաներ, Հայաստանի և սփյուռքի ներկայացուցիչներ:

Artsakh Revival Day marked in Stepanakert
On 20 February an official reception dedicated to the Artsakh Revival Day took place in the historic hall of the Artsakh Republic government. As the Information department at the Artsakh Presidency reported, the event was attended by veterans of the Artsakh Movement, state officials, high-ranking officers of the Defense Army, representatives of political circles and the public sector and guests.
In his welcoming speech President Sahakyan noted that the generations would be proud of courage and heroism of our people who appeared in the square in 1988, underlining that this holiday was a symbol of patriotism, devotion, unity, self-reliance, unshakeable will and faith.
"Together with Mother Armenia and all Armenians, we have been following this way for the past 30 years and will continue our inevitable path keeping our people's victorious spirit, will and unity firm", emphasized Artsakh Republic President.
Second President of the Republic of Armenia Robert Kocharyan, Primate of the Artsakh Diocese of the Armenian Apostolic Church Archbishop Pargev Martirosyan, Artsakh Movement veterans, high-ranking state officials, representatives from Armenia and the Diaspora were present at the event, the release said.