«Ժողովուրդ». 700 մլն դրամ Երևանի քաղաքապետարանի աշխատակիցներին պարգևատրելու համար
«Ժողովուրդ» օրաթերթը գրում է. «Երևանի քաղաքապետարանը պարզապես մսխում է համայնքային բյուջեի միջոցները` ծախսելով գումարներն ամենաանիմաստ նպատակներով:
«Ժողովուրդ» օրաթերթը նաև պարզեց, որ միայն աշխատակիցների պարգևատրման գծով ծախսերը կազմել են 639 մլն 212 հազար 300 հազար դրամ: Իսկ այս տարվա բյուջեով այդ նպատակով ծախսվելու է 700 մլն դրամ: Դժվար չէ ենթադրել` Տարոն Մարգարյանն ըստ արժանվույն կգնահատի ավագանու հայտնի նիստին «դեմն առեք, շուտ» հրահանգով ընդդիմադիր ավագանիների առաջը կտրած, հետո լրագրողների գործունեությունը խոչընդոտած իր ենթականերին:
Ի դեպ, «Ժողովուրդ» օրաթերթը ավագանու նիստում կատարված միջադեպի վերաբերյալ երեկ զրուցել է ՀՀ գլխավոր դատախազ Արթուր Դավթյանի հետ: Նա չի բացառել այս գործի նախաքննությունը քննչական կոմիտեից հատուկ քննչական ծառայություն տեղափոխելու տարբերակը: «Եթե քննության ընթացքում հիմքեր ձեռք կբերվեն ՀՔԾ ենթակայության սուբյեկտի կողմից հանցագործություն կատարելու վերաբերյալ, այդ պահին կլուծվի քննչական ենթակայության հարցը»,- ասել է դատախազը»:

«Жроховурд»: Мэрия Еревана предусматривает потратить 700 млн. драмов на вознаграждение сотрудников
Газета «Жоховурд» пишет, что мэрия Еревана растрачивает средства общинных бюджетов и тратит деньги в самых бессмысленных целях.
Издание выяснило, что только средства по линии вознаграждения сотрудников составили 639 млн. 212 тысяч 300 драмов. А в бюджете этого года на эти цели предусматривается потратить 700 млн. драмов. Несложно предположить, что Тарон Маргарян по достоинству оценит своих подсиненных, которые на известном заседании по его указанию «быстро, пресеките это» набросились на оппозиционных членов Совета старейшин, а потом препятствовали деятельности журналистов.
Кстати, корреспондент газеты накануне побеседовал о произошедшем на заседании Совета старейшин инциденте с генеральным прокурором Артуром Давтяном. Он не исключил вариант передачи предварительного следствия по этому делу от Следственного комитета Специальной следственной службе.
«Если в ходе следствия будут приобретены основания о совершении преступления со стороны субъекта, который относится к подследственности Специальной следственной службы, вопрос будет решен», - заявил генпрокурор.