Հրաձիգ Հովհաննես Մարգարյանը բրոնզե մեդալ է նվաճել Եվրոպայի առաջնությունում
Երիտասարդների վազող թիրախ, 30+30 կրակոց վարժությունում Հովհաննես Մարգարյանը դարձել է բրոնզե մեդալակիր։ Հայ հրաձիգը, խոցելով  559 միավոր, 4-րդ հորիզոնականով անցել է եզրափակիչ փուլ: Կիսաեզրափակչում Մարգարյանը 0:6 հաշվով պարտվել է ուկրաինացի Դենիս Բաբլիուկին, սակայն երրորդ տեղի համար պայքարում 6:1 հաշվով հաղթել ուկրաինացի Մաքսիմ Բաբուշոկին։
Ֆեդերացիայից տեղեկացնում են, որ տղամարդկանց օդամղիչ հրացան վարժությունում Հրաչիկ Բաբայանը, խոցելով 623,5 միավոր, զբաղեցրել է 26-րդ հորիզոնականը, իսկ Քրիստիան Լաուերը 612,2 միավորով 64-րդն էր:
Նույն վարժության կանանց պայքարում Իրինա Լաուերը խոցել է 617,3 միավոր ու գրավել 62-րդ տեղը, իսկ Մարիամ Միքայելյանը խոցած 615,8 միավորով 69-րդ տեղում էր:
Օդամղիչ ատրճանակ, խառը թիմային վարժությունում Նորայր Առաքելյան և Էլմիրա Կարապետյան զույգը, խոցելով ընդհանուր 762 միավոր, զբաղեցրել է 4-րդ տեղը:
Այսօր կկայանան օդամղիչ հրացան, խառը թիմային վարժությունը, որին կմասնակցեն Հրաչիկ Բաբայան և Մարիամ Միքայելյան, Քրիստիան և Իրինա Լաուերներ զույգերը, Հովհաննես Մարգարյանը կմասնակցի վազող թիրախ՝ խառը վազք վարժությանը, Էլմիրա Կարապետյանն ու Նորայր Առաքելյանը կմրցեն օդամղիչ ատրճանակ անհատական վարժություններում:

Армянский стрелок Оганес Маркарян завоевал бронзовую медаль на чемпионате Европы
В венгерском городе Дъёр продолжается чемпионат Европы по стрельбе (дистанция 10 м). об этом сообщает пресс-служба НОК Армении.
В соревновании юниоров  в стрельбе по бегущей мишени (30+30 выстрелов) Оганес Маркарян стал бронзовым призером. Армянский стрелок, выбив 559 очков, прошел в финал с 4-й позиции. В полуфинале Маркарян со счетом 0:6 проиграл украинцу Денису Баблиукину, однако в борьбе за третье место со счетом 6:1 победил украинца Максима Бабушока.
В стрельбе из пневматической винтовки у мужчин Грачик Бабаян, выбив 623.5 очка, занял 26-е место, а Кристиан Лауэр с 612.2 очками стал 64-м.
В этом же упражнении  у женщин Ирина Лауэр выбила 617.3 очка и заняла 62-е место, Мариам Микаелян с 615.8 очками оказалась на 69- месте.
В смешанном командном упражнении в стрельбе из пневматического пистолета дуэт Норайр Аракелян и Эльмира Карапетян, выбив на двоих 762 очка, занял 4-е место.
Сегодня в стрельбе из пневматической винтовки в смешанном командном упражнении выступят пары Грачик Бабаян и Мариам Микаелян, Кристина и Ирина Лауэр, Оганес Маркарян  примет участие в стрельбе по бегущей мишени (смешанный бег), Эльмира Карапетян и Норайр Аракелян выступят в личном упражнении в стрельбе из пневматического пистолета.