«Ժողովուրդ». Կառավարությունը քայլեր է անում «Կուտակային կենսաթոշակների մասին» օրենքն ամբողջ ծավալով կիրառելու ուղղությամբ
«Ժողովուրդ» օրաթերթը գրում է. «Մինչ հասարակական քաղաքական շրջանակների ուշադրությունն այս օրերին սևեռված է ներքաղաքական ինտրիգների վրա, կառավարությունը թաքուն քայլեր է անում «Կուտակային կենսաթոշակների մասին» օրենքն ամբողջ ծավալով կիրառելու ուղղությամբ:
«Եվ ահա հուլիսի 1-ից կուտակային կենսաթոշակային համակարգը պարտադիր կդառնա 1976թ. հետո ծնված բոլոր քաղաքացիների համար անխտիր: Վարչապետ Կարեն Կարապետյանը փետրվարի 22-ին ստորագրել է համապատասխան որոշում` հանձնարարելով ՀՀ ֆինանսների նախարարությանն ու ՊԵԿ-ին սկսել համապատասխան միջոցառումները: Ու ստացվում է` բավական չէ շարունակական գնաճը, հուլիսի 1-ից ՀՀ քաղաքացիների գրպանին ևս մեկ բեռ է ծանրանալու՝ պարտադիր կուտակային կենսաթոշակային համակարգի անվան տակ աշխատավարձի 5 տոկոսը նրանք վճարելու են կուտակային հիմնադրամներին: Ընդ որում, կառավարությունը պատրաստվում է այս քայլին գնալ ներքաղաքական բոլոր խնդիրները «լուծելուց» հետո»,- գրում է թերթը:

«Жоховурд »: Правительство собирается полностью ввести в действие закон «О накопительных действиях»
Газета «Жоховурд» пишет, что пока внимание общественно-политических кругов сконцентрировано на политических интригах, правительство предпринимает тайные шаги в направлении полного применения закона РА «О накопительных пенсиях».
«С 1-го июля накопительная пенсионная система станет обязательной для всех родившихся после 1976 года граждан без исключения. Премьер-министр Карен Карапетян подписал 22 февраля соответствующее решение, поручив министерству финансов и Комитету государственных доходов Армении начать соответствующие мероприятия. Таким образом получает, что мало было постоянного роста цен, с 1-го июля над гражданами Армении будет довлеть еще один груз – они должны платить пенсионным фондам под видом накопительной пенсионной системы 5 процентов от своей зарплаты.
Примечательно, что правительство намерено пойти на этот шаг после «решения» всех внутриполитических задач», - пишет газета.