ԸՕ փոփոխմանը ԱԺ բոլոր խմբակցությունները կողմ էին, բացի ՀՀԿ-ից
Ընտրական օրենսգրքում փոփոխություններ մտցնելու համար սկսել լսումներ ու քննարկումներ. Նման առաջարկություն էր ներկայացրել «Ծառուկյան» դաշինք խմբակցությունը:
Սկզբունքորեն՝ նրանք դեմ են ներկա ընտրակարգին, որովհետև նոր  են միայն գտնում, որ ընտրության ռեյտինգային կարգով խախտվում են դեմոկրատիայի սկզբունքները և չի կարող մեկը, ով ավելի շատ ձայն է հավաքել, իր տեղը զիջել ԱԺ-ում ավելի քիչ ձայն հավաքողին:
Բոլոր խմբակցությունները կողմ էին սկսել հարցի քննարկումը, սակայն միայն ՀՀԿ-ի դեմ լինելը քանակապես որոշեց առաջարկի ճակատագիրը՝ այն մերժվեց:

Поправки в Избирательный кодекс поддержали все фракции НС Армении, кроме правящей РПА
На созванном сегодня, 27 февраля, очередном заседании Национального Собрания Армении депутат от оппозиционной фракции «Царукян» Наира Зограбян представила проект о внесении изменений в Избирательный кодекс РА.
Она подчеркнула, что в НС все фракции, кроме фракции правящей Республиканской партии Армении, выступают против рейтинговой избирательной системы и поддерживают переход к пропорциональной системе.
Вопрос включения проекта в повестку заседаний был отклонен соотношением голосов 39 «за» и 56 «против».
Отметим, что представленный фракцией проект поддержала и фракция АРФ «Дашнакцутюн», «против» проголосовала только РПА.