«Ժամանակ». Հրազդանում կրիպտոարժույթի մայնինգի կենտրոնացումը կհաջողի՞
«Ժամանակ»-ը գրում է, թե կրիպտոարժույթի մայնինգի ոլորտում մենաշնորհ հաստատելու Հայաստանի կառավարության փորձերը դատապարտված են ձախողման:
Թերթի տեղեկություններով՝ ««Առինջ մոլի» հարևանությամբ գործում է մայնինգի խոշոր կենտրոն: Չնայած կառավարության և վարչապետ Կարեն Կարապետյանի բոլոր ջանքերին՝ ստեղծել այնպիսի պայմաններ, որ բոլոր մայներները ստիպված լինեն տեղփոխվել հատուկ այդ նպատակով Հրազդանում ստեղծվող ազատ տնտեսական գոտի և այդտեղ կենտրոնացնեն կրիպտոարժույթի մայնինգը, որևէ մայներ չի պատրաստվում տեղափոխվել Հրազդան:
«Տպավորությունն այնպիսին է, որ վարչապետ Կարեն Կարապետյանի և «Տաշիր գրուպի» սեփականատեր Սամվել Կարապետյանի կողմից ստեղծվող ազատ տնտեսական գոտին վերածվելու է դատարկ տնտեսական գոտու»,- գրում է թերթը:

Газета «Жаманак» пишет, что попытки правительства Армении установить монополию в сфере майнинга криптовалюты обречены на провал.
По сведениям издания, рядом с торговым центром «Ариндж Молл» действует крупный центр майнинга. «Несмотря на все усилия правительства и премьер-министра Карена Карапетяна создать такие условия, чтобы все майнеры вынуждены были перейти в создаваемую специально с этой целью в Раздане свободную экономическую зону и централизовать там майнинг криптовалюты, какой-либо майнер не собирается переходить в Раздан.
Создается впечатление, что создаваемая премьер-министром Кареном Карапетяном и собственником группы компаний «Ташир» Самвелом Карапетяном свободная экономическая зона превратится в пустую экономическую зону», - пишет газета.