Brussels Airlines-ը քննարկում է Բրյուսել-Երևան-Բրյուսել երթուղու շահագործման վերսկսման հարցը
Brussels Airlines բելգիական ավիաընկերությունը լրջորեն քննարկում է Բրյուսել-Երևան-Բրյուսել երթուղու շահագործման հնարավորությունը: Այդ մասին Երևանում ՔԱԳՎ պետ Սերգեյ Ավետիսյանի հետ հանդիպմանը հայտարարել է ընկերության փոխնախագահ Հերման Կարպենտյերը:
Նա կարծիք է հայտնել, որ վերջին տարիներին ՀՀ ավիաշուկայում տեղի ունեցող դրական զարգացումները և ուղևորահոսքի աճի տեմպը կարող են դրական ազդել ավիաընկերության կողմից ՀՀ-ից կենտրոնական Եվրոպա կապող երթուղու շահավետության ապահովման վրա:
Վարչության փոխանցմամբ,  Սերգեյ Ավետիսյանը նշել է, որ ավիացիայի ոլորտում Հայաստանի և Բելգիայի միջև ապահովված է անհրաժեշտ իրավական դաշտ չվերթների բնականոն շահագործման համար, ինչպես նաև վերջերս նախաստորագրված ՀՀ-ԵՄ ընդհանուր ավիացիոն գոտու մասին համաձայնագրի ստորագրման դեպքում ավիաընկերության համար կստեղծվեն առավել նպաստավոր պայմաններ երթուղիների ցանցի ընլայնման համար:
Հանդիպմանը ներկա է գտնվել ՀՀ միջազգային օդանավակայանների մենեջեր Մարսելո Վոնդեն, ով ևս իր աջակցությունն է առաջարկել ավիաընկերությանը չվերթների կազմակերպման հարցում:

Brussels Airlines обсуждает возможность запуска рейса по маршруту Брюссель-Ереван-Брюссель
Бельгийская авиакомпания Brussels Airlines обсуждает возможность запуска рейса по маршруту Брюссель-Ереван-Брюссель. Об этом на встрече в Ереване с начальником Главного управления гражданской авиации (ГУГА) Сергеем Аветисяном заявил вице-президент авиакомпании Херман Карпентьер.
Он отметил, что позитивные развития и сдвиги на авиационном рынке Армении и темпы роста пассажиропотока за последние годы могут оказать положительное влияние на обеспечение выгодности маршрута авиакомпании из РА в центральную Европу.
Как сообщают из ГУГА, С. Аветисян отметил, что в сфере авиации обеспечена необходимая правовая база между Арменией и Бельгией для нормального осуществления рейсов, в случае же подписания парафированного Соглашения между Арменией и ЕС об общей авиационной зоне для компании будут созданы более благоприятные условия для расширения маршрутной сети.
Отмечается, что во встрече принял также участие главный менеджер ЗАО «Международные аэропорты Армения» Марсело Вонде, который предложил свою поддержку авиакомпании в вопросе организации рейсов.