Brussels Airlines-ը քննարկում է Բրյուսել-Երևան-Բրյուսել երթուղու շահագործման վերսկսման հարցը
Brussels Airlines բելգիական ավիաընկերությունը լրջորեն քննարկում է Բրյուսել-Երևան-Բրյուսել երթուղու շահագործման հնարավորությունը: Այդ մասին Երևանում ՔԱԳՎ պետ Սերգեյ Ավետիսյանի հետ հանդիպմանը հայտարարել է ընկերության փոխնախագահ Հերման Կարպենտյերը:
Նա կարծիք է հայտնել, որ վերջին տարիներին ՀՀ ավիաշուկայում տեղի ունեցող դրական զարգացումները և ուղևորահոսքի աճի տեմպը կարող են դրական ազդել ավիաընկերության կողմից ՀՀ-ից կենտրոնական Եվրոպա կապող երթուղու շահավետության ապահովման վրա:
Վարչության փոխանցմամբ,  Սերգեյ Ավետիսյանը նշել է, որ ավիացիայի ոլորտում Հայաստանի և Բելգիայի միջև ապահովված է անհրաժեշտ իրավական դաշտ չվերթների բնականոն շահագործման համար, ինչպես նաև վերջերս նախաստորագրված ՀՀ-ԵՄ ընդհանուր ավիացիոն գոտու մասին համաձայնագրի ստորագրման դեպքում ավիաընկերության համար կստեղծվեն առավել նպաստավոր պայմաններ երթուղիների ցանցի ընլայնման համար:
Հանդիպմանը ներկա է գտնվել ՀՀ միջազգային օդանավակայանների մենեջեր Մարսելո Վոնդեն, ով ևս իր աջակցությունն է առաջարկել ավիաընկերությանը չվերթների կազմակերպման հարցում:

Belgium’s national carrier Brussels Airlines is seriously considering the possibility of re-launching the Brussels-Yerevan-Brussels flights, the air company’s Vice President Herman Carpentier said at the meeting with Sergey Avetisyan, Director of Armenia’s General Department of Civil Aviation (GDCA).
The head of the Belgian carrier noted that the positive developments recorded in the Armenian aviation market in recent years, as well as the upward trends in the passenger traffic can leave a positive impact to ensure the profitability of flights linking Armenia to Central Europe, the GDCA told Panorama.am.
Sergey Avetisyan noted Armenia and Belgium have the legal framework necessary to operate flights normally, adding more favorable conditions will be created for the company to expand the flight routes in case the Armenia-EU common aviation zone deal is signed.
Armenia International Airports General Manager Marcelo Wende was also present at the meeting, offering his support to the Brussels Airlines to organize the flights.