«Ժամանակ». Արմեն Սարգսյանը մարտի 5-ին կմեկնի ԱՄՆ
«Ժամանակ»-ը գրում է, թե նախագահի թեկնածու Արմեն Սարգսյանը նախագահ չընտրված՝ պլանավորում է իր առաջին արտասահմանյան այցը:
Թերթի տեղեկություններով՝ նա պատրաստվում է մարտի 5-ին մեկնել ԱՄՆ, մասնավորապես Լոս Անջելես, որտեղ հանդիպում կունենա տեղի հայ համայնքի հետ: Հավանաբար, Սարգսյանը ցանկանում է իրականացնել համայն հայերի նախագահ լինելու իր հռչակած նպատակը: Սակայն Սարգսյանին ԱՄՆ-ում տհաճ անակնկալ է սպասվում, որովհետև լոսանջելեսահայերը նրանից պահանջելու են օգտագործել իր սահմանադրական իրավունքը և ներում շնորհել «Սասնա ծռերին»: Սարգսյանը, իհարկե, կարող է ասել, որ ինքը դա չի կարող անել առանց Սերժ Սարգսյանի, և ներման իրավունքը պատկանում է վարչապետին:
«Բայց ամեն դեպքում, անհասկանալի է, թե նա ընդհանրապես ինչու է նման հանդիպումներ կազմակերպում, երբ բոլոր հարցերը ի սկզբանե իրենից կախված չեն, և ինքը չունի լիազորություններ, պատասխանը հայտնի է. «Ես ոչինչ որոշող չեմ»»,- գրում թերթը:

«Жаманак»: Армен Саркисян 5 марта отбудет в США
Газета «Жаманак» пишет, что хотя кандидат в президенты Армен Саркисян еще не избран президентом Армении, однако уже планирует свой первый зарубежный визит.
По сведениям издания, он собирается 5-го марта посетить США, в частности Лос-Анжелес, где встретится с армянской общиной. Вероятно, Саркисян хочет осуществить провозглашенную им цель – быть президентом всех армян. Однако в Лос-Анжелесе Армена Саркисяна ждет неприятный сюрприз, поскольку армяне Лос-Анжелеса потребуют у него использовать конституционное право и помиловать «Сасна црер». Саркисян, конечно, может сказать, что он не может сделать этого без Сержа Саргсяна и право помилования принадлежит премьеру.
«Однако во всех случаях, непонятно, почему именно он организует подобную встречу, когда все вопросы от него изначально не зависят, полномочий у него нет и ответ известен: "Я ничего не решаю"», - пишет газета.