Մեկ տարում բենզինի գինն աճել է 22.2%-ով, դիզելային վառելիքինը՝  29%-ով
2018 թվականի փետրվարին հունվարի համեմատ ոչ պարենային ապրանքների շուկայում գրանցվել է 0.1% գնանկում: ՀՀ ազգային վիճակագրական ծառայության հրապարակած տվյալների համաձայն, նշված ժամանակահատվածում հանրապետությունում կոշիկի և հագուստի գները նվազել են համապատասխանաբար 3.8% և 0.9%-ով:
Միաժամանակ, հանրապետությունում արձանագրվել է կենցաղային սարքերի, գորգերի և հատակի ծածկերի՝ 0.1%, դեղագործական ապրանքների՝ 0.9%, կահույքի և կահավորանքի՝ 1.1%, ապակե ամանեղենի, ճաշասպասքի և տնային կահ-կարասու 1.2%, գնաճ:
ԱՎԾ-ի փոխանցմամբ՝ 2018թ. փետրվարին հունվարի համեմատ բենզինի գինն աճել է 3.6%-ով, իսկ դիզելային վառելիքինը՝ 3.4%-ով: 2018թ. փետրվարին 2017թ. փետրվարի համեմատ հանրապետությունում գրանցվել է բենզինի և դիզելային վառելիքի համապատասխանաբար՝ 22.2% և 29.0%, իսկ 2017թ. դեկտեմբերի համեմատ՝ 9.1% և 20.3% գնաճ:
Հանրապետության դիտարկված 5 քաղաքներում 2018թ. փետրվարին հունվարի համեմատ ոչ պարենային ապրանքների գները նվազել են 0.4-0.1%-ով, 4-ում գրանցվել է 0.2-0.9% գնաճ, իսկ 2-ում գների մակարդակը նախորդ ամսվա համեմատ մնացել է անփոփոխ: Մայրաքաղաքում ոչ պարենային ապրանք- ների գները նվազել են 0.2%-ով:

Цены на бензин и дизтопливо в Армении за год выросли на 22% и 29%
Согласно данным Национальной статистической службы Армении, за февраль 2018г., по сравнению с январем, на непродовольственном рынке зафиксирован спад цен на 0.1%.
Отмечается, что в тот же период стоимость бензина, по сравнению с январем, выросла на 3.6%, а дизельного топлива – на 3.4%, а в сравнении с февралем 2017г. данные виды топлива подорожали на 22.2% и 29.0% соответственно.
Напомним, в ходе правительственного часа в Национальном Собрании Армении 17 января обсуждалась тема повышения цен на продукты первой необходимости, в частности, масла и картофеля, а также вопрос подорожания топлива.  Премьер-министр РА Карен Карапетян обратился к тарифам на бензин и отметил: «Существует альтернатива и бензину. Не хотят использовать бензин, пускай заправляют газ». По словам премьера, происходящие на рынке процессы являются исключительно отражением мировых процессов. Данное заявление главы правительства вызвало широкий общественный резонанс и активно обсуждалось в СМИ и соцсетях.