«Ժողովուրդ» օրաթերթը գրում է. «Երևանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը հավանաբար շատ է ազդվել փետրվարի 13-ի ավագանու նիստում տեղի ունեցած հայտնի միջադեպից ու հիմա ցուցադրաբար քեն է պահում ավագանու «Երկիր Ծիրանի» ընդդիմադիր խմբակցության անդամների նկատմամբ:
Մարտի 8-ին ընդառաջ Երևանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը Երևանի ավագանու ՀՀԿ և «Ելք» խմբակցությունների իգական սեռի ներկայացուցիչներին շնորհավորական բացիկ ու բանկային «վիզա-քարտեր» է նվիրել:
«Ժողովուրդ» օրաթերթին հայտնի դարձավ, որ ավագանու «Երկիր Ծիրանի» խմբակցության կին անդամները զրկվել են քաղաքապետի բարեհաճությունից: «Ժողովուրդ» օրաթերթի հետ զրույցում «Երկիր Ծիրանի» խմբակցության ղեկավար Զարուհի Փոստանջյանը հաստատեց տեղեկությունը. «Ո՛չ, ոչինչ չենք ստացել»,- ասաց նա:

Газета «Жоховурд» пишет, что мэр Еревана Тарон Маргарян, по-видимому, так возмущен произошедшим на заседании Совета старейшин 13 февраля скандальным инцидентом, что сейчас демонстративно игнорирует членов фракции «Еркир Цирани».
В преддверие 8 Марта мэр Еревана Тарон Маргарян раздал поздравительные открытки и банковские подарочные карты Visa всем представительницам женского пола Совета старейшин от фракций «Елк» и Республиканской партии Армении.
Как стало известно изданию, члены фракции «Еркир Цирани» лишились благосклонности мэра Еревана.
В беседе с корреспондентом газеты руководитель фракции «Еркир Цирани» Заруи Постанджян подтвердила эту информацию, отметив: «Нет, мы ничего не поручили».